Steelseries Arctis 7X+ Bruksanvisning
Steelseries hörlur Arctis 7X+
Läs gratis den bruksanvisning för Steelseries Arctis 7X+ (25 sidor) i kategorin hörlur. Guiden har ansetts hjälpsam av 31 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Steelseries Arctis 7X+ eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/25

PRODUCT INFORMATION GUIDE
ARCTIS 7X+
WIRELESS
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Steelseries |
| Kategori: | hörlur |
| Modell: | Arctis 7X+ |
| Produkttyp: | Headset |
| Rekommenderad användning: | Spela |
| Impedans: | 32 Ω |
| Mikrofontyp: | Bommikrofon |
| Laddningskälla: | USB |
| Kompatibla produkter: | Xbox Series X|S and Xbox One\nPC\nNintendo Switch\nPlayStation 4\nPlayStation 5\nAndroid\nOculus Quest 2 |
| Total harmonisk distorsion (THD): | 3 % |
| Mikrofonfrekvens: | 100 - 6500 hz |
| Snabb laddningstid: | 15 min |
| Drivenhet: | 40 mm |
| Produktens färg: | Black, Green |
| Batteritid: | 1800 min |
| Bärstil: | Huvudband |
| Headset-typ: | Binaural |
| Kabel inkluderad: | Audio (3.5mm), USB Type-C, USB Type-C to USB Type-A |
| Anslutningsteknologi: | Trådlös |
| Snabb laddning: | Ja |
| Mikrofon känslighet (utnivå): | -38 dB |
| Täckning, trådlös router: | 12 m |
| Typ av örondel: | Omslutande |
| Hörlurarnas frekvens: | 20 - 20000 hz |
| Hörlurarkänslighet: | 98 dB |
| Brusreducerande: | Ja |
| Mikrofon ingångsimpedans: | 2200 Ω |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Steelseries Arctis 7X+ ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
hörlur Steelseries Manualer
14 Mars 2026
20 Juli 2025
hörlur Manualer
Nyaste hörlur Manualer
1 April 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
28 Mars 2026
26 Mars 2026
25 Mars 2026
24 Mars 2026