Testo 805i Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Testo 805i (30 sidor) i kategorin Termometer. Denna manual har varit användbar för 21 personer och betygsatt av 2 användare till ett genomsnitt på 4.1 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
30
Nedladdningar
1.622
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Testo |
| Kategori: | Termometer |
| Modell: | 805i |
| Antal batterier/batterier som stöds: | 2 |
| Volymkontroll: | Draaiknop |
| Inspänning: | 100 - 200 V |
| Typ av antenn: | Vast |
| Antenner kvantitet: | 2 |
| Mikrofontyp: | Draagbare microfoon |
| Frekvens: | 50/60 Hz |
| Signal-brusförhållande: | 100 dB |
| Mottagare mått (B x D x H): | 205 x 160 x 50 mm |
| XLR ut: | 1 |
| Microfoonaansluiting: | RF Draadloos |
| Batterier-ingår: | Ja |
| Batterityp: | AA |
| Frekvenssvarsmikrofon: | 50 - 20000 Hz |
| Mottagarens display: | Ja |
| Zendretyp: | Ingebouwd zender |
| Skriv arbetsfrekvens: | Ultrahoge frequentie (UHF) |
| Nå: | 60 - 100 m |
| 6,35 mm (1/4-tum) utgång: | 1 |
| Mottagarens vikt: | 360 g |
| Sändarens mått (BxDxH): | 50 x 50 x 235 mm |
| Sändarens vikt: | 220 g |
| Antal mottagare ingår: | 1 |
| Antal kanaler ingår: | 2 |
| Antal mikrofoner ingår: | 2 |
Termometer Testo Manualer
31 Januari 2025
1 Januari 2025
1 Januari 2025
14 September 2024
14 September 2024
Termometer Manualer
Nyaste Termometer Manualer
24 Mars 2026
12 Mars 2026
10 Mars 2026
8 Mars 2026
3 Mars 2026