Teufel Concept E 400 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Teufel Concept E 400 (20 sidor) i kategorin högtalare. Guiden har ansetts hjälpsam av 22 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Teufel Concept E 400 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/20

PC/multimedia/home cinema speaker systems
with integrated 5.1 amplifier
Technical specifications and operating instructions
Concept E
100/200/300/400
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Teufel |
| Kategori: | högtalare |
| Modell: | Concept E 400 |
| Strömförbrukning (max): | 650 W |
| Rekommenderad användning: | PC |
| Ljudutgångskanaler: | 5.1 kanaler |
| Basreflex: | Ja |
| Subwooferns mått (BxDxH): | 250 x 578 x 593 mm |
| Typ av satellithögtalare: | 2-vägs |
| Förstärkningsenhet ingår: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Uteffekt (RMS): | 325 W |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Material, hölje: | MDF |
| Subwoofer RMS-effekt: | 150 W |
| Strömkälla: | AC |
| Antal satellithögtalare: | 5 |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 1.9 W |
| Satellithögtalarens RMS-effekt: | 35 W |
| Satellithögtalarens mått (BxDxH): | 90 x 98 x 125 mm |
| Satellithögtalarens vikt: | 530 g |
| Subwoofer vikt: | 22500 g |
| Förstärkningsenhetens formfaktor: | Inbyggd |
| Frekvensområde för satellithögtalare: | 150 - 20000 hz |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Teufel Concept E 400 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
högtalare Teufel Manualer
27 Mars 2026
13 Mars 2026
2 Februari 2026
11 Oktober 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
högtalare Manualer
Nyaste högtalare Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026