Teufel Rockster Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Teufel Rockster (36 sidor) i kategorin högtalare. Guiden har ansetts hjälpsam av 18 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Teufel Rockster eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/36

Technical Description and User Manual
Event Sound System with 2-channel mixer
ROCKSTER
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Teufel |
| Kategori: | högtalare |
| Modell: | Rockster |
| Vikt: | 31500 g |
| Bredd: | 588 mm |
| Djup: | 451 mm |
| Höjd: | 768 mm |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Rekommenderad användning: | DJ |
| Inbyggt batteri: | Ja |
| Ljudutgångskanaler: | 1.0 kanaler |
| Känslighet: | 115 dB |
| Produktens färg: | Svart |
| bruksanvisning: | Ja |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| Strömförbrukning (vanlig): | 500 W |
| AC-inspänning: | 230 V |
| Frekvensområde: | 45 - 20000 hz |
| Anslutningsteknologi: | Kabel & Trådlös |
| Strömkälla av typen: | AC, Battery, DC |
| XLR-ingång: | Ja |
| Garantisedel: | Ja |
| Bluetooth: | Ja |
| Plug & Play-kompatibel: | Ja |
| Högtalartyp: | 2-vägs |
| Linje in: | Ja |
| Likströmsdriftspänning: | 12 V |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Teufel Rockster ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
högtalare Teufel Manualer
27 Mars 2026
13 Mars 2026
2 Februari 2026
11 Oktober 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
högtalare Manualer
Nyaste högtalare Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026