Thomson 32FU5253 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Thomson 32FU5253 (16 sidor) i kategorin LED TV. Guiden har ansetts hjälpsam av 34 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Thomson 32FU5253 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Thomson |
| Kategori: | LED TV |
| Modell: | 32FU5253 |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A |
| Skärm diagonal: | 32 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Wi-Fi: | Nej |
| Videolägen som stöds: | 1080p |
| Ljusstyrka: | 350 cd/m² |
| Antal HDMI-portar: | 3 |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Strömförbrukning (max): | 70 W |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| HDCP: | Ja |
| Grafikupplösningar som stöds: | 1360 x 768 (WXGA), 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Common Interface Plus (CI+): | Ja |
| Typ av tuner: | Analog och digital |
| Internet-TV: | Nej |
| Vikt (med stativ): | 8300 g |
| Inbyggd subwoofer: | Nej |
| Antal kanaler: | 9999 kanaler |
| Fjärrkontroll ingår: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Full HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Bredd (utan stativ): | 730 mm |
| Höjd (utan stativ): | 440 mm |
| Vikt (utan stativ): | 6700 g |
| Bredd (med stativ): | 730 mm |
| Djup (med stativ): | 182 mm |
| Höjd (med stativ): | 490 mm |
| Analogt signalformatsystem: | NTSC, PAL, SECAM |
| VESA-fäste: | Ja |
| Vikt inkl. förpackning: | 10300 g |
| Inbyggd kortläsare: | Nej |
| Uteffekt (RMS): | 10 W |
| Djup (utan stativ): | 60 mm |
| Digitalt signalformatsystem: | DVB-C, DVB-T |
| Elektronisk programguide (EPG): | Ja |
| Strömförbrukning (vanlig): | 36.8 W |
| PC-ljud in: | Ja |
| Equalizer: | Ja |
| 3D kompatibilitet: | Nej |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Nej |
| Antal SCART-kontakter: | 1 |
| Diagonal skärmstorlek: | 81 cm |
| Typ av LED-bakgrundsbelysning: | Edge-LED |
| Text-TV funktioner: | Ja |
| Antal USB 2.0 anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.29 W |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Bluetooth: | Nej |
| Förpackningsstorlek (B x D x H): | 930 x 150 x 550 mm |
| Svarstid (medel): | 8 ms |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Digital optisk utgång för ljud: | 1 |
| PC-In (D-Sub): | Ja |
| Antal talare: | 2 |
| Skärmgränssnitt (OSD): | Ja |
| Antal OSD språk: | 27 |
| Benämning av dynamiskt kontrastförhållande: | Mega Kontrast |
| Teletext: | 1000 sidor |
| Timeshift-funktion: | Ja |
| Bildformatsjustering: | 4:3, 14:9, 16:9, Zoom |
| Bild-och-text: | Ja |
| Bild-och-bild: | Ja |
| Equalizer tonkontroller: | 8 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Thomson 32FU5253 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
LED TV Thomson Manualer
8 April 2025
6 April 2025
18 Oktober 2024
17 Oktober 2024
17 Oktober 2024
10 September 2024
6 September 2024
1 Augusti 2024
31 Juli 2024
31 Juli 2024
LED TV Manualer
Nyaste LED TV Manualer
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
8 April 2025