Thomson 40FC3114 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Thomson 40FC3114 (15 sidor) i kategorin Tv. Guiden har ansetts hjälpsam av 35 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Thomson 40FC3114 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/15

Produktspecifikationer
| Varumärke: | Thomson |
| Kategori: | Tv |
| Modell: | 40FC3114 |
| Höjd: | 645 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 88 kWh |
| Förpackningens bredd: | 1110 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Skärm diagonal: | 40 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Wi-Fi: | Nej |
| Videoformat som stöds: | H.264, H.265, MPEG2 |
| Videolägen som stöds: | 1080p |
| Skärmform: | Platt |
| Ljusstyrka: | 320 cd/m² |
| Antal HDMI-portar: | 2 |
| DVI-port: | Ja |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Strömförbrukning (max): | 75 W |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Certifiering: | CE |
| HDMI-version: | 1.4 |
| Grafikupplösningar som stöds: | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Common Interface Plus (CI+): | Ja |
| Typ av tuner: | Analog och digital |
| Internet-TV: | Nej |
| Vikt (med stativ): | 7600 g |
| På/av timer: | Ja |
| Automatisk kanalsökning: | Ja |
| Klockfunktion: | Ja |
| Strömförbrukning (genomsnitt): | 60 W |
| Fjärrkontroll ingår: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| bruksanvisning: | Ja |
| HD-typ: | Full HD |
| Bredd (utan stativ): | 908 mm |
| Höjd (utan stativ): | 530 mm |
| Vikt (utan stativ): | 7400 g |
| Bredd (med stativ): | 908 mm |
| Djup (med stativ): | 225 mm |
| Höjd (med stativ): | 565 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Analogt signalformatsystem: | NTSC, PAL, SECAM |
| VESA-fäste: | Ja |
| Typ av fjärrkontroll: | RC300 |
| Låddjup: | 130 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 9700 g |
| Uteffekt (RMS): | 16 W |
| Djup (utan stativ): | 87 mm |
| Digitalt signalformatsystem: | DVB-C, DVB-T2 |
| Elektronisk programguide (EPG): | Ja |
| Strömförbrukning (vanlig): | 60 W |
| AC-inspänning: | 180 - 240 V |
| Equalizer: | Ja |
| 3D kompatibilitet: | Nej |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Nej |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Antal SCART-kontakter: | 1 |
| Diagonal skärmstorlek: | 101 cm |
| Smart-TV: | Nej |
| På / av-knapp: | Ja |
| Text-TV funktioner: | Ja |
| Antal USB 2.0 anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.29 W |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Svarstid (medel): | - ms |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 200 x 200 mm |
| PC-In (D-Sub): | Nej |
| Antal talare: | 2 |
| Skärmgränssnitt (OSD): | Ja |
| Vilolägestimer: | Ja |
| Antal OSD språk: | 27 |
| Antal RF-ingångar: | 1 |
| Benämning av dynamiskt kontrastförhållande: | Mega Kontrast |
| Vanligt gränssnitt (CI): | Ja |
| Bildformatsjustering: | 16:9 |
| Inbyggd ljuddekoder: | Dolby Digital, Dolby Digital Plus |
| Digital koaxialutgång för ljud: | 1 |
| Funktion för undertexter: | Ja |
| Toppförhållande för ljusstyrka: | 84 % |
| Programmerbart tidsintervall: | 8 dagar |
| Musikeffekt: | 32 W |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Thomson 40FC3114 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Tv Thomson Manualer
9 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
Tv Manualer
Nyaste Tv Manualer
3 April 2026
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
26 Mars 2026