Thomson 65UC6406 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Thomson 65UC6406 (16 sidor) i kategorin Tv. Guiden har ansetts hjälpsam av 19 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Thomson 65UC6406 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Thomson |
| Kategori: | Tv |
| Modell: | 65UC6406 |
| Höjd: | 1070 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 225 kWh |
| Förpackningens bredd: | 1650 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A |
| Skärm diagonal: | 65 " |
| Upplösning: | 3840 x 2160 pixlar |
| Wi-Fi: | Ja |
| Wi-Fi-standarder: | Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Bluetooth-profiler: | A2DP, HID |
| Videoformat som stöds: | H.264, H.265, MPEG2 |
| Videolägen som stöds: | 2160p |
| Skärmform: | Platt |
| Ljusstyrka: | 320 cd/m² |
| Antal HDMI-portar: | 3 |
| DVI-port: | Nej |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Strömförbrukning (max): | 240 W |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| HDCP: | Ja |
| HDR-stöd: | Ja |
| HDMI-version: | 2.0a |
| Grafikupplösningar som stöds: | 3840 x 2160 |
| Common Interface Plus (CI+): | Ja |
| Typ av tuner: | Analog och digital |
| Internet-TV: | Ja |
| webbläsare: | Ja |
| Vikt (med stativ): | 24300 g |
| Bildbehandlingsteknik: | Thomson Pure Image |
| Färgdjup: | 10 bit |
| Kvicksilverinnehåll: | 0 mg |
| Consumer Electronics Control (CEC): | T-link |
| Automatisk kanalsökning: | Ja |
| Användarminne: | 16 GB |
| Mobile High-Definition Link (MHL): | Ja |
| Spelläge: | Ja |
| Fjärrkontroll ingår: | Ja |
| HDMI Quick Switch: | Ja |
| MHL-version: | 3.0 |
| Automatisk volymjustering: | Ja |
| Smarta funktioner: | Movie, Sports |
| Produktens färg: | Silver |
| HD-typ: | 4K Ultra HD |
| Bredd (utan stativ): | 1470 mm |
| Höjd (utan stativ): | 847 mm |
| Vikt (utan stativ): | 23200 g |
| Bredd (med stativ): | 1470 mm |
| Djup (med stativ): | 247 mm |
| Höjd (med stativ): | 912 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| Analogt signalformatsystem: | NTSC, PAL, PAL BG, PAL DK, PAL L, SECAM, SECAM B/G, SECAM D/K |
| VESA-fäste: | Ja |
| Typ av fjärrkontroll: | RC802N1 |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Låddjup: | 193 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 31900 g |
| Uteffekt (RMS): | 16 W |
| Skrivbordsstativ: | Ja |
| Djup (utan stativ): | 77 mm |
| Digitalt signalformatsystem: | DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 |
| Elektronisk programguide (EPG): | Ja |
| Installerat operativsystem: | Android |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 154 W |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Equalizer: | Ja |
| 3D kompatibilitet: | Nej |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Diagonal skärmstorlek: | 164 cm |
| Typ av LED-bakgrundsbelysning: | Direct-LED |
| Smart-TV: | Ja |
| På / av-knapp: | Ja |
| Batterier medföljer: | Ja |
| Text-TV funktioner: | Ja |
| Antal USB 2.0 anslutningar: | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar: | 1 |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.5 W |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Processorkärnor: | 4 |
| Bluetooth: | Ja |
| Röststyrning: | Ja |
| Googles program stödjer: | Google Play, Google Voice Search, YouTube |
| Svarstid (medel): | - ms |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 300 x 300 mm |
| Komponentvideo in (YPbPr / YCbCr): | 1 |
| PC-In (D-Sub): | Ja |
| Antal talare: | 2 |
| Skärmgränssnitt (OSD): | Ja |
| Vilolägestimer: | Ja |
| Antal OSD språk: | 31 |
| Benämning av dynamiskt kontrastförhållande: | Mega Kontrast |
| Rörelse-interpoleringsteknik: | PPI (Picture Performance Index) 1200 |
| Vanligt gränssnitt (CI): | Ja |
| Bildformatsjustering: | 16:9 |
| Inbyggd ljuddekoder: | Dolby Digital Plus |
| Ljudreturkanal (ARC): | Ja |
| Digital koaxialutgång för ljud: | 1 |
| Grundläggande hotelläge: | Ja |
| Videoappar: | Netflix, YouTube |
| 4K-uppskalningsfunktion: | Ja |
| Funktion för undertexter: | Ja |
| Toppförhållande för ljusstyrka: | 77 % |
| Common Interface Plus (CI+)-version: | 1.3 |
| Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV)-version: | 1.5 |
| HbbTV: | Ja |
| Fri från tungmetaller: | Hg (kvicksilver) |
| Programmerbart tidsintervall: | 8 dagar |
| Musikeffekt: | 32 W |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Thomson 65UC6406 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Tv Thomson Manualer
9 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
Tv Manualer
Nyaste Tv Manualer
3 April 2026
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
26 Mars 2026