Toa MX-6224D Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Toa MX-6224D (60 sidor) i kategorin mottagare. Guiden har ansetts hjälpsam av 21 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Toa MX-6224D eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/60

OPERATING INSTRUCTIONS
DIGITAL MIXER AMPLIFIER 2x240W
REMOTE CONTROLLER
MX-6224D
RC-03
MX-6224D
Thank you for purchasing TOA's Digital Mixer Amplier 2x240W and Remote Controller.
Please carefully follow the instructions in this manual to ensure long, trouble-free use of your equipment.
133-02-00236-02
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Toa |
| Kategori: | mottagare |
| Modell: | MX-6224D |
| Vikt: | 6100 g |
| Bredd: | 420 mm |
| Djup: | 360.6 mm |
| Höjd: | 99.8 mm |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Material: | Aluminium, Steel |
| Ljudutgångskanaler: | 2.0 kanaler |
| Antal kanaler: | 2 kanaler |
| Total harmonisk distorsion (THD): | 1 % |
| Antal mikrofoningångar: | 3 |
| Toppeffekt per kanal: | 240 W |
| Förstärkarklass: | D |
| Linjeutgångar (RCA): | 3 |
| Utgångsimpedans: | 600 Ω |
| Produktens färg: | Svart |
| Strömförbrukning (vanlig): | 570 W |
| Temperatur vid drift: | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | 35 - 80 ° C |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Kabel inkluderad: | AC |
| Frekvensområde: | 50 - 20000 hz |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| XLR-ingång: | Ja |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Uttag för mikrofon/linje in: | Ja |
| Aux-In: | Ja |
| Signal/brusförhållande (SNR): | 60 dB |
| Digital ljudbehandling: | - bit |
| Synkroniserad ingångsimpedans: | 10000 Ω |
| Förstärkare uteffekt: | 240 W |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Toa MX-6224D ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
mottagare Toa Manualer
12 Oktober 2025
9 Oktober 2025
8 Oktober 2025
8 Oktober 2025
7 Oktober 2025
7 Oktober 2025
29 September 2025
24 September 2024
23 September 2024
21 September 2024
mottagare Manualer
Nyaste mottagare Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
28 Mars 2026
28 Mars 2026