Toa VM-2120 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Toa VM-2120 (60 sidor) i kategorin mottagare. Guiden har ansetts hjälpsam av 25 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Toa VM-2120 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/60

INSTRUCTION MANUAL
SYSTEM MANAGEMENT AMPLIFIER
REMOTE MICROPHONE
REMOTE MICROPHONE EXTENSION
VOICE ANNOUNCEMENT BOARD
SURVEILLANCE BOARD
VM-2120 (120 W)
VM-2240 (240 W)
RM-200M
RM-210
EV-200M
SV-200MA
VM-2120
RM-200M
Please follow the instructions in this manual to obtain the optimum results from this unit.
We also recommend that you keep this manual handy for future reference.
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Toa |
| Kategori: | mottagare |
| Modell: | VM-2120 |
| Bredd: | 419 mm |
| Djup: | 355.7 mm |
| Höjd: | 143.3 mm |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Volymkontroll: | Rotations- |
| Material: | ABS, Steel |
| Ljudutgångskanaler: | - kanaler |
| Total harmonisk distorsion (THD): | 1 % |
| Diskantjustering: | Ja |
| Toppeffekt per kanal: | - W |
| Linjeutgångar (RCA): | 3 |
| Kabellängd: | 12500 m |
| Produktens färg: | Grå |
| Uteffekt (RMS): | 120 W |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 201 W |
| Temperatur vid drift: | 0 - 40 ° C |
| AC-inspänning: | 230 V |
| Frekvensområde: | 50 - 16000 hz |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Växelström Frekvens: | 50 / 60 hz |
| Högsta strömstyrka: | 5.2 A |
| Uttag för mikrofon/linje in: | Ja |
| Basnivåkontroll: | Ja |
| Signal/brusförhållande (SNR): | 60 dB |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Toa VM-2120 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
mottagare Toa Manualer
12 Oktober 2025
9 Oktober 2025
8 Oktober 2025
8 Oktober 2025
7 Oktober 2025
7 Oktober 2025
29 September 2025
24 September 2024
23 September 2024
21 September 2024
mottagare Manualer
Nyaste mottagare Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
28 Mars 2026
28 Mars 2026