Trendnet TV-IP1314PI Bruksanvisning
Trendnet övervakningskamera TV-IP1314PI
Läs gratis den bruksanvisning för Trendnet TV-IP1314PI (52 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 37 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Trendnet TV-IP1314PI eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/52

Produktspecifikationer
| Varumärke: | Trendnet |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | TV-IP1314PI |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Vikt: | 2721 g |
| Bredd: | 65 mm |
| Djup: | 27 mm |
| Höjd: | 55 mm |
| Mobila operativsystem som stöds: | Android, iOS |
| Wi-Fi: | Nej |
| Monteringsmetod: | Plafond |
| Maximal upplösning: | 2560 x 1440 pixlar |
| Antal kameror: | 1 |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| Infraröd våglängd: | 850 nm |
| Fast brännvidd: | 4 mm |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Maximal viktkapacitet: | - kg |
| Strömförbrukning (max): | 7.5 W |
| Certifiering: | CE, FCC, UL |
| Optisk sensorstorlek: | 1/3 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Digital zoom: | 4 x |
| Grafikupplösningar som stöds: | 640 x 480 (VGA), 1280 x 720 (HD 720), 2560 x 1440 |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Rotationsvinkel: | 360 ° |
| Antal linser: | 1 |
| Antal sensorer: | 1 |
| Antal språk: | 5 |
| Lutningsvinkel: | 0 - 90 ° |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Produktens färg: | Vit |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| LED typ: | IR |
| Formfaktor: | Stifthylsa |
| mörkerseende avstånd: | 30 m |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Snabb Ethernet |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Temperatur vid drift: | -30 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 95 % |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP67 |
| Språkstöd: | DEU, ENG, ESP, FRE, POR |
| Kamerapanoreringskontroll: | Ja |
| Placeringar som kan användas: | Inomhus & utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Monteringssätt: | Innertak/vägg |
| Minimibelysning: | 0.01 lx |
| Största bländarnummer: | 1.2 |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 4 MP |
| Komprimeringsformat: | H.264, H.264+, H.265, H.265+, M-JPEG |
| Bildfrekvens: | 30 fps |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Bildkvalitetsinställningar: | Brightness, Contrast, Saturation, Sharpness |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | UPnP, RTSP, RTP, PPPoE, HTTP, HTTPS, NFS, SMB/CIFS, SNMP v1, v2c, v3, QoS/DSCP, IEEE 802.1X, DHCP, NTP, DDNS, SMTP, FTP, LLTD, IPv4, IPv6, UDP, TCP/IP |
| Filtrering för IP-adress: | Ja |
| Spegel: | Ja |
| Strömkälla av typen: | PoE |
| Webbaserad adminstraion: | Ja |
| Bluetooth: | Nej |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3af, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS): | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod: | 85258900 |
| Lutningskontroll för kamera: | Ja |
| Högsta minneskortskapacitet: | 128 GB |
| Panoreringsvinkel: | 0 - 360 ° |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Trendnet TV-IP1314PI ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Trendnet Manualer
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026