Trendnet TV-IP328PI Bruksanvisning
Trendnet övervakningskamera TV-IP328PI
Läs gratis den bruksanvisning för Trendnet TV-IP328PI (12 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 49 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Trendnet TV-IP328PI eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/12

Produktspecifikationer
| Varumärke: | Trendnet |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | TV-IP328PI |
| Vikt: | 280 g |
| Bredd: | 70 mm |
| Djup: | 173 mm |
| Höjd: | 70 mm |
| Videoformat som stöds: | H.264, H.264+, H.265, H.265+, M-JPEG |
| Maximal upplösning: | 2560 x 1440 pixlar |
| Antal kameror: | 1 |
| Infraröd våglängd: | 850 nm |
| Fast brännvidd: | 4 mm |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Certifiering: | CE, FCC< UL |
| Optisk sensorstorlek: | 1/3 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Grafikupplösningar som stöds: | 704 x 576,2560 x 1440 |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Rotationsvinkel: | 360 ° |
| Antal linser: | 1 |
| Antal sensorer: | 1 |
| Väderbeständig: | Ja |
| Smart IR: | Ja |
| Lutningsvinkel: | 0 - 180 ° |
| Produktens färg: | Black, White |
| LED typ: | IR |
| Formfaktor: | Stifthylsa |
| mörkerseende avstånd: | 30 m |
| Windows-operativsystem som stöds: | Windows 10, Windows 8.1 |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Snabb Ethernet |
| Strömförbrukning (vanlig): | 7 W |
| Temperatur vid drift: | -30 - 50 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 95 % |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP67 |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Kamerapanoreringskontroll: | Ja |
| Placeringar som kan användas: | Inomhus & utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Tak |
| Minimibelysning: | 0.01 lx |
| Största bländarnummer: | 1.2 |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 4 MP |
| Bildfrekvens: | 20 fps |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Bildkvalitetsinställningar: | Brightness, Contrast, Saturation, Sharpness |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | IPv4, IPv6, UDP, TCP/IP, DHCP, NTP, DDNS, SMTP, FTP, LLTD, SNMP v1, v2c, v3, QoS/DSCP, IEEE 802.1X, NFS, SMB/CIFS, HTTP, HTTPS, PPPoE UPnP, RTSP, RTP |
| Filtrering för IP-adress: | Ja |
| Strömkälla av typen: | PoE |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3af, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS): | Ja |
| Lutningskontroll för kamera: | Ja |
| Fjärruppspelning: | Ja |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 77 ° |
| Aktivt manipulering larm: | Ja |
| Panoreringsvinkel: | 0 - 360 ° |
| Typ av larmmeddelande: | E-post |
| Infoga text i bilden: | Ja |
| Infoga tidsmarkering i bilden: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Trendnet TV-IP328PI ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Trendnet Manualer
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026