Trendnet TV-IP602WN Bruksanvisning
Trendnet övervakningskamera TV-IP602WN
Läs gratis den bruksanvisning för Trendnet TV-IP602WN (18 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 47 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Trendnet TV-IP602WN eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/18

Produktspecifikationer
| Varumärke: | Trendnet |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | TV-IP602WN |
| Vikt: | 485 g |
| Bredd: | 110 mm |
| Djup: | 112 mm |
| Höjd: | 130 mm |
| Wi-Fi: | Ja |
| Wi-Fi-standarder: | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Videoformat som stöds: | M-JPEG, MPEG4 |
| Maximal upplösning: | 640 x 480 pixlar |
| Certifiering: | CE, FCC |
| Optisk sensorstorlek: | 1/4 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Digital zoom: | 16 x |
| Optisk zoom: | - x |
| vitbalans: | Automatisk |
| Kabelteknik: | 10/100Base-T(X) |
| Kompatibla operativsystem: | Windows 7 (32/64-bit), Vista (32/64-bit), XP (32/64-bit) |
| Återställningsknapp: | Ja |
| Lutningsvinkel: | -45 - 70 ° |
| Produktens färg: | Vit |
| Strömförbrukning (vanlig): | 10.1 W |
| Temperatur vid drift: | 0 - 45 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -15 - 60 ° C |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Frekvensområde: | 50 - 16000 hz |
| Placeringar som kan användas: | Inomhus & utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel & Trådlös |
| Minimibelysning: | 0.5 lx |
| Brännviddsintervall: | 4.57 mm |
| Mörkerseende: | Ja |
| Bildfrekvens: | 30 fps |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | DHCP, NTP, DNS, DDNS, SMTP, FTP, HTTP, Samba, PPPoE, UPnP, RTP, RTCP, RTSP |
| DC-utgång volt: | +12V |
| Plug & Play-kompatibel: | Ja |
| DC utgående ström: | 1.5 A |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 45.7 ° |
| Signal/brusförhållande (SNR): | 58 dB |
| Panoreringsvinkel: | -156 - 156 ° |
| Ljud CODECS: | PCM, AMR |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal: | 35.1 ° |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Trendnet TV-IP602WN ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Trendnet Manualer
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026