Trendnet TV-IP851WC Bruksanvisning
Trendnet övervakningskamera TV-IP851WC
Läs gratis den bruksanvisning för Trendnet TV-IP851WC (20 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 30 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Trendnet TV-IP851WC eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/20

TRENDnetUser’s Guide
CoverPage
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Trendnet |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | TV-IP851WC |
| Färg på produkten: | Black, Blue |
| Vikt: | 1673 g |
| Bredd: | 113 mm |
| Djup: | 113 mm |
| Höjd: | 130 mm |
| Förpackningens bredd: | 128 mm |
| Förpackningshöjd: | 58 mm |
| LED-indikatorer: | Länk |
| Wi-Fi: | Ja |
| Wi-Fi-standarder: | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Maximal upplösning: | 640 x 480 pixlar |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| Fast brännvidd: | 4 mm |
| Ursprungsland: | Duitsland |
| Certifiering: | CE, FCC |
| Optisk sensorstorlek: | 1/5 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Digital zoom: | 4 x |
| Optisk zoom: | 0 x |
| Gränssnitt: | WLAN |
| Inbyggd mikrofon: | Ja |
| Grafikupplösningar som stöds: | 160 x 120,320 x 288 (QVGA) |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Kabelteknik: | 10/100Base-T(X) |
| Längd: | 320 mm |
| Kompatibla operativsystem: | Windows Server 2003, 2008 |
| Återställningsknapp: | Ja |
| Lutningsvinkel: | 90 - 25 ° |
| Produktens färg: | Vit |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd: | Nej |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 6.1 W |
| Temperatur vid drift: | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -25 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 90 % |
| AC-inspänning: | 100-240 V |
| Kryptering/säkerhet: | 128-bit WEP, 64-bit WEP, WPA, WPA2-PSK, WPS |
| Placeringar som kan användas: | inomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel & Trådlös |
| Monteringssätt: | Innertak/vägg |
| Minimibelysning: | 1 lx |
| Mörkerseende: | Nej |
| Bildfrekvens: | 20 fps |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | IPv4, ARP, TCP, UDP, ICMP, HTTP, PPPoE, UPnP |
| Likströmsingång: | Ja |
| DC-utgång volt: | +5V |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Maximal överföringshastighet för trådlöst LAN: | 150 Mbit/s |
| PTZ-styrning: | Ja |
| Efterlever industristandard: | IEEE 802.3u, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Strömlysdiod: | Ja |
| Strömförbrukning: | 500 mA |
| DC utgående ström: | 1.2 A |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 38 ° |
| Signal/brusförhållande (SNR): | 60 dB |
| Panoreringsvinkel: | -170 - 170 ° |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal: | 28.7 ° |
| F-tal (relativ öppning): | 1.5 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Trendnet TV-IP851WC ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Trendnet Manualer
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026