Trendnet TV-IP312 Bruksanvisning
Trendnet övervakningskamera TV-IP312
Läs gratis den bruksanvisning för Trendnet TV-IP312 (11 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 7 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Trendnet TV-IP312 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/11

TV-IP212/TV-IP212W
TV-IP312/TV-IP312W
Quick Installation Guide
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Trendnet |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | TV-IP312 |
| Vikt: | 140 g |
| Bredd: | 70 mm |
| Djup: | 57 mm |
| Höjd: | 100 mm |
| Wi-Fi: | Nej |
| Maximal upplösning: | 640 x 480 pixlar |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Optisk sensorstorlek: | 1/4 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Optisk zoom: | - x |
| Gränssnitt: | USB 2.0 |
| Inbyggd mikrofon: | Ja |
| Internminne: | 32 MB |
| vitbalans: | Automatisk |
| Grafikupplösningar som stöds: | 320 x 240,640 x 480 (VGA) |
| Kabelteknik: | 10/100Base-T(X) |
| Processor: | ARM9 |
| Kompatibla operativsystem: | Windows 7, Vista, XP, 2000 |
| Flashminne: | 8 MB |
| Produktens färg: | Silver |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd: | Nej |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 8 W |
| Temperatur vid drift: | 0 - 45 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -10 - 60 ° C |
| Placeringar som kan användas: | inomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Minimibelysning: | 0.5 lx |
| Mörkerseende: | Ja |
| Bildfrekvens: | 30 fps |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | HTTP, FTP, TCP/IP, UDP, ICMP, DHCP, NTP, DNS, DDNS, SMTP, PPPoE, UPnP, RTP, RTSP, RTCP |
| DC-utgång volt: | +5V |
| PTZ-styrning: | Nej |
| Synfältsvinkel (FOV): | 60 ° |
| Minimikrav, RAM: | 128 MB |
| Minimikrav, processor: | Pentium III 350MHz |
| DC utgående ström: | 2.5 A |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Trendnet TV-IP312 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Trendnet Manualer
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026