Trendnet TV-IP319PI Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Trendnet TV-IP319PI (54 sidor) i kategorin övervakningskamera. Denna manual har varit användbar för 25 personer och betygsatt av 6 användare till ett genomsnitt på 4.2 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
23.2 MB
Antal sidor
54
Nedladdningar
733
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Trendnet |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | TV-IP319PI |
| Mobila operativsystem som stöds: | Android, iOS |
| Wi-Fi: | Nej |
| Maximal upplösning: | 3840 x 2160 pixlar |
| Antal kameror: | 1 |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| Infraröd våglängd: | 850 nm |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.5 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Digital zoom: | 4 x |
| Gränssnitt: | RJ-45 |
| vitbalans: | Fluorescent L, Incandescent, Lamp, Natural |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| webbläsare: | Ja |
| Kabelteknik: | 10/100Base-T(X) |
| Återställningsknapp: | Ja |
| Snabbinstallationsguide: | Ja |
| Rotationsvinkel: | 355 ° |
| Antal sensorer: | 1 |
| Väderbeständig: | Ja |
| Lutningsvinkel: | 0 - 75 ° |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash) |
| Produktens färg: | Black, White |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| LED typ: | IR |
| Skyddsfunktioner: | Bump resistant, Dust resistant, Waterproof |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| mörkerseende avstånd: | 30 m |
| Windows-operativsystem som stöds: | Ja |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd: | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Temperatur vid drift: | -10 - 60 ° C |
| Hållbarhetscertifiering: | RoHS |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66 |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Placeringar som kan användas: | Inomhus & utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Vägg |
| Minimibelysning: | 0.01 lx |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 8 MP |
| Komprimeringsformat: | H.264, H.264+, H.265, H.265+, M-JPEG |
| Bildfrekvens: | 20 fps |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Vänd och spegla: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | IPv4, IPv6, UDP, TCP/IP DHCP, NTP, DDNS, SMTP, FTP, LLTD SNMP v1, v2c, v3, QoS/DSCP, IEEE 802.1X NFS, SMB/CIFS HTTP, HTTPS PPPoE UPnP, RTSP, RTP |
| Filtrering för IP-adress: | Ja |
| Firmware kan uppgraderas: | Ja |
| Strömkälla av typen: | DC, PoE |
| Bluetooth: | Nej |
| Harmonized System (HS)-kod: | 85258900 |
| Högsta minneskortskapacitet: | 128 GB |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 81 ° |
| Aktivt manipulering larm: | Ja |
| Panoreringsvinkel: | 0 - 355 ° |
| Infoga text i bilden: | Ja |
övervakningskamera Trendnet Manualer
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026