Trendnet TV-IP430PI Bruksanvisning
Trendnet övervakningskamera TV-IP430PI
Läs gratis den bruksanvisning för Trendnet TV-IP430PI (58 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 24 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Trendnet TV-IP430PI eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/58

Produktspecifikationer
| Varumärke: | Trendnet |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | TV-IP430PI |
| Vikt: | 2000 g |
| Bredd: | 155 mm |
| Djup: | 155 mm |
| Höjd: | 235 mm |
| Mobila operativsystem som stöds: | Android, iOS |
| Wi-Fi: | Nej |
| Videoformat som stöds: | H.264, MPEG4 |
| Videolägen som stöds: | 1080p |
| Maximal upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| Ljudsystem: | 2-vägs |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Strömförbrukning (max): | 20 W |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Certifiering: | FCC, CE |
| Full HD: | Ja |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Digital zoom: | 16 x |
| Optisk zoom: | 4 x |
| Gränssnitt: | RJ-45 |
| vitbalans: | Automatisk |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Kabelteknik: | 10/100Base-T(X) |
| Rörelsesensor: | Ja |
| Blandare: | Ja |
| Lutningsvinkel: | -10 - 90 ° |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Produktens färg: | Vit |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Slutartid: | 1/10000 - 1 s |
| LED typ: | IR |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| mörkerseende avstånd: | 30 m |
| Windows-operativsystem som stöds: | Ja |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd: | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Temperatur vid drift: | -30 - 65 ° C |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66 |
| Kryptering/säkerhet: | 802.1x RADIUS, HTTPS |
| Placeringar som kan användas: | Utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Minimibelysning: | 0 lx |
| Brännviddsintervall: | 2.8 - 12 mm |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 2 MP |
| Bildfrekvens: | 30 fps |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | IPv4, IPv6, UDP, TCP, IGMP, ICMP, ONVIF v2.2, DHCP, NTP, DNS, DDNS, SMTP, FTP, SNMP (v1, v2c, v3), CIFS/SMB, NFS, HTTP, HTTPS, PPPoE, UPnP, RTSP, RTP |
| Filtrering för IP-adress: | Ja |
| Strömkälla av typen: | PoE |
| Webbaserad adminstraion: | Ja |
| Panoreringshastighet: | 160 °/sek |
| Manual: | Ja |
| PTZ-styrning: | Ja |
| Efterlever industristandard: | 802.1X, 802.3at |
| Högsta minneskortskapacitet: | 64 GB |
| Uttag för mikrofon/linje in: | Ja |
| Justering av fokus: | 1.6 - 2.7 |
| Larm ingång / utgång: | Ja |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 115 ° |
| Panoreringsvinkel: | 0 - 360 ° |
| Lutningshastighet: | 120 °/sek |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Trendnet TV-IP430PI ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Trendnet Manualer
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026