Trendnet TV-IP762IC Bruksanvisning
Trendnet övervakningskamera TV-IP762IC
Läs gratis den bruksanvisning för Trendnet TV-IP762IC (8 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 15 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Trendnet TV-IP762IC eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/8

©Copyright2013TRENDnet.AllRightsReserved.
TRENDnetUser’sGuide
TV-IP762IC
1
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Trendnet |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | TV-IP762IC |
| Vikt: | 85 g |
| Bredd: | 62 mm |
| Djup: | 35 mm |
| Höjd: | 103 mm |
| Mobila operativsystem som stöds: | Android, iOS |
| Wi-Fi: | Ja |
| Wi-Fi-standarder: | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Videolägen som stöds: | 720p |
| Maximal upplösning: | 1280 x 720 pixlar |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Lösenordsskydd: | Användare |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Optisk sensorstorlek: | 1/4 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Digital zoom: | 4 x |
| Optisk zoom: | - x |
| vitbalans: | Automatisk |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Kabelteknik: | 10/100Base-T(X) |
| Återställningsknapp: | Ja |
| Rörelsesensor: | Ja |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash) |
| Produktens färg: | Vit |
| bruksanvisning: | Ja |
| Monteringssats: | Ja |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| LED typ: | IR |
| Formfaktor: | Låda |
| mörkerseende avstånd: | 5 m |
| Windows-operativsystem som stöds: | Windows 7 Professional, Windows 8, Windows Vista Business, Windows XP Professional |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd: | Nej |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 5 W |
| Temperatur vid drift: | 0 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 85 % |
| AC-inspänning: | 100-240 V |
| Placeringar som kan användas: | inomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel & Trådlös |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Skrivbord/vägg |
| Minimibelysning: | 0.5 lx |
| Brännviddsintervall: | 0 - 3.35 mm |
| Mörkerseende: | Ja |
| Bildfrekvens: | 30 fps |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | IPv4, IPv6, ARP, TCP, UDP, ICMP, LLTD, ONVIF Profile S, DHCP, NTP, DNS, DDNS, SMTP, FTP, Samba, HTTP, PPPoE, UPnP, RTP, RTCP, RTSP, 3GPP |
| DC-utgång volt: | +5V |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| AC-adapter inkluderad: | Ja |
| Manual: | Ja |
| PTZ-styrning: | Nej |
| Högsta minneskortskapacitet: | 32 GB |
| Uttag för mikrofon/linje in: | Ja |
| DC utgående ström: | 0.2 A |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 60 ° |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal: | 40 ° |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Trendnet TV-IP762IC ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Trendnet Manualer
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026