Asus ProArt PA248QV Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus ProArt PA248QV (32 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 11 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Asus ProArt PA248QV eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/32

PA248QV
Series LCD Monitor
User Guide
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | ProArt PA248QV |
| Höjd: | 474 mm |
| Förpackningens bredd: | 649 mm |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Skärm diagonal: | 24.1 " |
| Upplösning: | 1920 x 1200 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Videolägen som stöds: | 480p, 576p, 720p, 1080p |
| Skärmform: | Platt |
| Antal färger: | 16,78 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 1 |
| DVI-port: | Nej |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Certifiering: | UL/cUL, FCC, ICES-3, CB, CE, ErP, WEEE, TUV-GS, \nTUV-Ergo, ISO 9241-307, UkrSEPRO, CU, CCC, \nCEL, BSMI, RCM, MEPS, VCCI, PSE, PC Recycle, \nJ-MOSS, KC, KCC, e-Standby, Energy Star 8.0, TCO |
| HDCP: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| HDMI-version: | 1.4 |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 100000000:1 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | G |
| Vikt (med stativ): | 6100 g |
| AMD FreeSync: | Nej |
| NVIDIA G-SYNC: | Nej |
| Ramlös design: | Ja |
| Inbyggd USB-hubb: | Ja |
| Fötter färg: | Svart |
| Stöd för VESA Adaptive Sync: | Ja |
| DisplayPort-version: | 1.2 |
| Hållare: | -90 - 90 ° |
| Lutningsvinkel: | -5 - 35 ° |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | WUXGA |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Antal displayportar: | 1 |
| USB-hubbversion: | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Bredd (utan stativ): | 533 mm |
| Höjd (utan stativ): | 360 mm |
| Vikt (utan stativ): | 3900 g |
| Bredd (med stativ): | 533 mm |
| Djup (med stativ): | 211 mm |
| Höjd (med stativ): | 505 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| VESA-fäste: | Ja |
| Låddjup: | 192 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 8300 g |
| Uteffekt (RMS): | 4 W |
| Djup (utan stativ): | 47 mm |
| Paneltyp: | IPS |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 28 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | - kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 28.2 W |
| Temperatur vid drift: | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -20 - 60 ° C |
| Hållbarhetscertifiering: | RoHS, ENERGY STAR |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Kabel inkluderad: | AC |
| OSD-språk: | CHI (SIMPL), CHI (TR), CRO, CZE, DEU, DUT, ENG, ESP, FRE, HUN, IND, ITA, JPN, KOR, POL, POR, RUM, RUS, THA, TUR |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.5 W |
| Kontrastförhållande (medel): | 1000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:10 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 75 hz |
| Harmonized System (HS)-kod: | 85285210 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.3 W |
| Positionering på marknaden: | Grafisk formgivning |
| Svarstid (medel): | 5 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 300 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten: | 1 |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 30 - 105 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 49 - 75 hz |
| Antal talare: | 2 |
| Bildstorlek diagonalt: | 611.3 mm |
| Skärmgränssnitt (OSD): | Ja |
| Antal OSD språk: | 21 |
| Benämning av dynamiskt kontrastförhållande: | SmartContrast |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | - W |
| Antal USB typ A-portar nedströms: | 4 |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.27 x 0.27 mm |
| Stå ingår: | Ja |
| Ljudanslutning: | Ja |
| Bildstorlek horisontalt: | 518.4 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 324 mm |
| Höjdjustering: | Ja |
| sRGB-täckning (typisk): | 100 % |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Svängarm: | Ja |
| Pivot vinkel: | -90 - 90 ° |
| Antal portar uppströms: | 1 |
| Skärmytskikt: | Mätt |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus ProArt PA248QV ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025