Asus ProArt PA328CGV Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus ProArt PA328CGV (36 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 8 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Asus ProArt PA328CGV eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/36

PA328CGV-serie
LCD-monitor
Gebruikshandleiding
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | ProArt PA328CGV |
| Höjd: | 516 mm |
| Förpackningens bredd: | 840 mm |
| Skärm diagonal: | 32 " |
| Upplösning: | 2560 x 1440 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Skärmform: | Platt |
| Antal färger: | 1,073 miljarder färger |
| Antal HDMI-portar: | 2 |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Certifiering: | TÜV Flicker-free\nTÜV Low Blue Light\nVESA DisplayHDR 600\nAMD FreeSync Premium Pro\nCalman Verified |
| HDMI: | Ja |
| HDMI-version: | 2.0 |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 100000000:1 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | G |
| Energieffektivitetsklass (HDR): | G |
| Vikt (med stativ): | 11700 g |
| NVIDIA G-SYNC: | Nej |
| Typ av bakgrundsbelysning: | LED |
| Inbyggd USB-hubb: | Ja |
| DisplayPort-version: | 1.4 |
| Hållare: | 30 - -30 ° |
| Lutningsvinkel: | 23 - -5 ° |
| Färgomfång: | 95 % |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Quad HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Antal displayportar: | 1 |
| USB-hubbversion: | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Bredd (utan stativ): | 727.08 mm |
| Höjd (utan stativ): | 428.13 mm |
| Vikt (utan stativ): | 7150 g |
| Bredd (med stativ): | 727.08 mm |
| Djup (med stativ): | 245 mm |
| Höjd (med stativ): | 601.48 mm |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| VESA-fäste: | Ja |
| Låddjup: | 280 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 16800 g |
| Uteffekt (RMS): | 4 W |
| Djup (utan stativ): | 67.72 mm |
| Paneltyp: | IPS |
| USB-strömförsörjning upp till: | 90 W |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 40 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | 80 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 28 W |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömförbrukning i vänteläge: | - W |
| Kontrastförhållande (medel): | 1000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 165 hz |
| Harmonized System (HS)-kod: | 85285210 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Positionering på marknaden: | Grafisk formgivning |
| Svarstid (medel): | 5 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 450 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 30 - 250 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 48 - 165 hz |
| Antal talare: | 2 |
| Benämning av dynamiskt kontrastförhållande: | SmartContrast |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 0.5 W |
| Antal USB typ A-portar nedströms: | 4 |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.277 x 0.277 mm |
| Bildstorlek horisontalt: | 708.48 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 398.52 mm |
| Höjdjustering: | Ja |
| sRGB-täckning (typisk): | 100 % |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Svängarm: | Ja |
| Pivot vinkel: | 90 - -90 ° |
| Antal portar uppströms: | 1 |
| Skärmytskikt: | Mätt |
| Antal USB typ C-portar uppströms: | 1 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus ProArt PA328CGV ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025