Asus ProArt PA32DC Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus ProArt PA32DC (47 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 26 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Asus ProArt PA32DC eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/47

PA32DC
OLED-monitor
Gebruikshandleiding
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | ProArt PA32DC |
| Höjd: | 616 mm |
| Förpackningens bredd: | 878 mm |
| Skärm diagonal: | 31.5 " |
| Upplösning: | 3840 x 2160 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Skärmform: | Platt |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Antal färger: | 1,073 miljarder färger |
| Antal HDMI-portar: | 3 |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Certifiering: | Energy Star\nTÜV Flicker-free\nTÜV Low Blue Light\nVESA DisplayHDR 400 True Black\nCalman Ready |
| HDCP: | Ja |
| HDR-stöd: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| HDMI-version: | 2.0 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | G |
| Energieffektivitetsklass (HDR): | G |
| Vikt (med stativ): | 12140 g |
| AMD FreeSync: | Nej |
| NVIDIA G-SYNC: | Nej |
| Färgdjup: | 10 bit |
| Inbyggd USB-hubb: | Ja |
| Fötter färg: | Svart |
| DisplayPort-version: | 1.4 |
| HDCP-version: | 2.2 |
| Adobe RGB-täckning: | 99 % |
| Hållare: | -30 - 30 ° |
| Solskydd ingår: | Ja |
| Lutningsvinkel: | -5 - 23 ° |
| Färgomfång: | 99 % |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | 4K Ultra HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Antal displayportar: | 1 |
| USB-hubbversion: | 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) |
| Bredd (utan stativ): | 735.4 mm |
| Höjd (utan stativ): | 466.9 mm |
| Vikt (utan stativ): | 7600 g |
| Bredd (med stativ): | 735.4 mm |
| Djup (med stativ): | 245 mm |
| Höjd (med stativ): | 626.9 mm |
| Skärmtyp: | OLED |
| VESA-fäste: | Ja |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Låddjup: | 298 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 19900 g |
| Uteffekt (RMS): | 6 W |
| Djup (utan stativ): | 54.4 mm |
| Löstagbart stativ: | Ja |
| Paneltyp: | OLED |
| USB-strömförsörjning upp till: | 65 W |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 46 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | 75 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 38 W |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| PC-ljud in: | Ja |
| Kabel inkluderad: | AC, DisplayPort, HDMI, USB Type-C, USB Type-C to USB Type-A |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömförbrukning i vänteläge: | - W |
| Kontrastförhållande (medel): | 1000000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 60 hz |
| HDR-teknik (High Dynamic Range): | Dolby Vision, High Dynamic Range 10 (HDR10), Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0 W |
| Positionering på marknaden: | Grafisk formgivning |
| Svarstid (medel): | 0.1 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 250 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 31 - 135 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 24 - 75 hz |
| Antal talare: | 2 |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 0.5 W |
| Antal USB typ A-portar nedströms: | 4 |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.182 x 0.182 mm |
| Stå ingår: | Ja |
| Bildstorlek horisontalt: | 697.92 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 392.58 mm |
| Höjdjustering: | Ja |
| Ljusstyrka (max): | 500 cd/m² |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Svängarm: | Ja |
| Pivot vinkel: | -90 - 90 ° |
| Antal portar uppströms: | 1 |
| USB-strömleverans: | Ja |
| Skärmytskikt: | Mätt |
| Typ av USB-port uppströms: | USB Type-C |
| Anti-glare skärm: | Ja |
| Antal USB typ C-portar uppströms: | 1 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus ProArt PA32DC ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025