Asus VA249HE Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus VA249HE (30 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 11 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Asus VA249HE eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/30

VA249 series
lcd-monitor
Gebruikershandlei-
ding
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | VA249HE |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Vikt: | - g |
| Bredd: | 68 mm |
| Djup: | 68 mm |
| Höjd: | 105 mm |
| Förpackningens bredd: | 628 mm |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Blåtand: | Ja |
| Skärm diagonal: | 23.8 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Bluetooth-version: | 2.1+EDR |
| Bluetooth-profiler: | A2DP, AVRCP |
| Anslutningsteknik: | Bedraad en draadloos |
| Typ av strömkälla: | Batterij/Accu |
| Medföljande kablar: | Mini-USB |
| Integrerad minneskortläsare: | Ja |
| Kompatibla minneskort: | MicroSD (TransFlash) |
| Skärmform: | Platt |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Antal färger: | 16,7 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 1 |
| Inbyggda högtalare: | Nej |
| Genomsnittlig effekt: | 3 W |
| Antal högtalare: | 1 |
| FM-radio: | Ja |
| Batteritid/batteritid: | 5 uur |
| HDMI: | Ja |
| HDMI-version: | 1.4 |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 100000000:1 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | E |
| Energieffektivitetsklass (HDR): | Ej tillgänglig |
| Vikt (med stativ): | 4900 g |
| AMD FreeSync: | Nej |
| NVIDIA G-SYNC: | Nej |
| Rekommenderad användning: | Universeel |
| 3,5 mm-kontakt: | Ja |
| Ljudutgångskanaler: | - kanalen |
| Inbyggd USB-hubb: | Nej |
| Fötter färg: | Svart |
| AUX ingång: | Ja |
| Bluetooth-räckvidd: | 10 m |
| Laddning via USB: | Ja |
| Produktdesign: | Cylinder |
| Wifi: | Nee |
| Lutningsvinkel: | -5 - 20 ° |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Full HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Bredd (utan stativ): | 552.4 mm |
| Höjd (utan stativ): | 391.85 mm |
| Vikt (utan stativ): | 3700 g |
| Bredd (med stativ): | 552.4 mm |
| Djup (med stativ): | 205 mm |
| Höjd (med stativ): | 396.9 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| VESA-fäste: | Ja |
| Låddjup: | 460 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 5200 g |
| Djup (utan stativ): | 99.4 mm |
| Paneltyp: | VA |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 22 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | - kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 22.97 W |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Kabel inkluderad: | AC |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.5 W |
| Kontrastförhållande (medel): | 3000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 60 hz |
| Harmonized System (HS)-kod: | 85285210 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Positionering på marknaden: | Hem |
| Svarstid (medel): | 5 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 250 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten: | 1 |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Benämning av dynamiskt kontrastförhållande: | SmartContrast |
| Bildpunktavstånd: | 0.2745 x 0.2745 mm |
| Stå ingår: | Ja |
| Bildstorlek horisontalt: | 527.04 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 296.46 mm |
| Höjdjustering: | Nej |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Anti-glare skärm: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus VA249HE ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025