Asus ROG Strix XG17AHP Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus ROG Strix XG17AHP (26 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 22 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Asus ROG Strix XG17AHP eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/26

ROG STRIX XG17AHP
Draagbare gaming-
monitor
Gebruikshandleiding
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | ROG Strix XG17AHP |
| Höjd: | 362 mm |
| Förpackningens bredd: | 521 mm |
| Skärm diagonal: | 17.3 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Skärmform: | Platt |
| Antal HDMI-portar: | 1 |
| DVI-port: | Nej |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| HDCP: | Ja |
| Ljudutgång: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| HDMI-version: | 2.0 |
| Grafikupplösningar som stöds: | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Bildförhållande: | 16:9 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | F |
| Vikt (med stativ): | 1760 g |
| Inbyggd USB-hubb: | Nej |
| Fötter färg: | Svart |
| Stöd för VESA Adaptive Sync: | Ja |
| Produktens färg: | Black, Grey |
| HD-typ: | Full HD |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Bredd (utan stativ): | 399.09 mm |
| Höjd (utan stativ): | 250.51 mm |
| Vikt (utan stativ): | 1060 g |
| Bredd (med stativ): | 399.09 mm |
| Djup (med stativ): | 282.75 mm |
| Höjd (med stativ): | 474.3 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Låddjup: | 146 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 4500 g |
| Uteffekt (RMS): | 1 W |
| Djup (utan stativ): | 9.95 mm |
| Paneltyp: | IPS |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 14 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 10 W |
| Kabel inkluderad: | Micro-HDMI, USB Type-C to USB Type-C |
| Likströmsingång: | Ja |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömförbrukning i vänteläge: | - W |
| Kontrastförhållande (medel): | 1000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 240 hz |
| Plug & Play-kompatibel: | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod: | 85285210 |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0 W |
| Svarstid (medel): | 3 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 300 cd/m² |
| Antal talare: | 2 |
| Stå ingår: | Ja |
| Bildstorlek horisontalt: | 381.888 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 214.812 mm |
| Höjdjustering: | Ja |
| sRGB-täckning (typisk): | 100 % |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Skärmytskikt: | Mätt |
| Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus ROG Strix XG17AHP ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025