Asus ROG Strix XG16AHP Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus ROG Strix XG16AHP (28 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 17 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Asus ROG Strix XG16AHP eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/28

ROG STRIX
XG16AHP/XG16AHP-W
Draagbare gaming-
monitor
Gebruikshandleiding
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | ROG Strix XG16AHP |
| Skärm diagonal: | 15.6 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Videolägen som stöds: | 720p, 768p, 1080p |
| Skärmform: | Platt |
| Antal färger: | 16,78 miljoner färger |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| HDMI: | Ja |
| Grafikupplösningar som stöds: | 1280 x 720 (HD 720), 1360 x 768 (WXGA), 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Bildförhållande: | 4:3, 16:9 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (HDR): | F |
| Vikt (med stativ): | - g |
| AMD FreeSync: | Nej |
| NVIDIA G-SYNC: | Ja |
| Typ av bakgrundsbelysning: | LED |
| Spelläge: | Ja |
| Fötter färg: | Vit |
| Typ av laddningsport: | USB Type-C |
| Antal Micro HDMI-portar: | 1 |
| Hållare: | -180 - 180 ° |
| Produktens färg: | Vit |
| HD-typ: | Full HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Bredd (med stativ): | - mm |
| Djup (med stativ): | - mm |
| Höjd (med stativ): | - mm |
| Skärmtyp: | LED |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Uteffekt (RMS): | 1 W |
| Löstagbart stativ: | Ja |
| Paneltyp: | IPS |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | - kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | 13 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 10 W |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Likströmsingång: | Ja |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Diagonal skärmstorlek: | 40 cm |
| Strömförbrukning i vänteläge: | - W |
| Kontrastförhållande (medel): | 800:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 140 hz |
| Plug & Play-kompatibel: | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod: | 85285210 |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Svarstid (medel): | 3 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 300 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Antal talare: | 2 |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.179 x 0.179 mm |
| Stå ingår: | Ja |
| Ljudanslutning: | Nej |
| Höjdjustering: | Ja |
| sRGB-täckning (typisk): | 100 % |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Antal portar uppströms: | 1 |
| Skärmytskikt: | Mätt |
| Främre infattning: | Vit |
| Typ av NVIDIA G-SYNC: | G-SYNC Compatible |
| Typ av USB-port uppströms: | USB Type-C |
| Anti-glare skärm: | Ja |
| Antal USB typ C-portar uppströms: | 1 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus ROG Strix XG16AHP ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025