Asus ROG Strix XG276Q Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus ROG Strix XG276Q (28 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 28 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Asus ROG Strix XG276Q eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/28

G A M I N G - MO N I T O R
XG276QXG276Q
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | ROG Strix XG276Q |
| Färg på produkten: | Roestvrijstaal |
| Vikt: | 5000 g |
| Bredd: | 213 mm |
| Djup: | 213 mm |
| Höjd: | 447 mm |
| Förpackningens vikt: | 10000 g |
| Förpackningens bredd: | 780 mm |
| Snäll: | Blender voor op aanrecht |
| Lätt att städa: | Ja |
| Avtagbar bricka: | Ja |
| Tillgångar: | 1200 W |
| Innehåll behållare/burk: | 1.8 l |
| Skärm diagonal: | 27 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Sladdförvaring: | Ja |
| Skärmform: | Platt |
| Iskross: | Ja |
| Antal färger: | 16,7 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 2 |
| Inbyggda högtalare: | Nej |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| HDCP: | Ja |
| HDR-stöd: | Ja |
| Blad av rostfritt stål: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| HDMI-version: | 2.0 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | F |
| Energieffektivitetsklass (HDR): | G |
| Vikt (med stativ): | 7470 g |
| AMD FreeSync: | Ja |
| NVIDIA G-SYNC: | Ja |
| Typ av bakgrundsbelysning: | LED |
| Knivmaterial: | Roestvrijstaal |
| Inbyggd USB-hubb: | Nej |
| Fötter färg: | Svart |
| DisplayPort-version: | 1.2 |
| HDCP-version: | 2.2 |
| Material skålar: | Glas |
| Mått (B x D x H): | 213 x 213 x 447 mm |
| Hållare: | 25 - -25 ° |
| AC-ingångsspänning: | 220 - 240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 Hz |
| Lutningsvinkel: | 20 - -5 ° |
| Färgomfång: | 115 % |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Full HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Antal displayportar: | 1 |
| Bredd (utan stativ): | 614.81 mm |
| Höjd (utan stativ): | 367.12 mm |
| Vikt (utan stativ): | 4530 g |
| Bredd (med stativ): | 614.81 mm |
| Djup (med stativ): | 264.94 mm |
| Höjd (med stativ): | 509.32 mm |
| Skärmtyp: | LCD |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| VESA-fäste: | Ja |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Låddjup: | 226 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 10220 g |
| Djup (utan stativ): | 60.12 mm |
| Paneltyp: | IPS |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 26 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | 45 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 23 W |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömförbrukning i vänteläge: | - W |
| Kontrastförhållande (medel): | 1000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 170 hz |
| HDR-teknik (High Dynamic Range): | DisplayHDR 400, High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.3 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Svarstid (medel): | 1 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 400 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 30 - 200 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 48 - 170 hz |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 0.5 W |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.311 x 0.311 mm |
| Stå ingår: | Ja |
| Bildstorlek horisontalt: | 596.74 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 335.66 mm |
| Höjdjustering: | Ja |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Svängarm: | Ja |
| Pivot vinkel: | 0 - 90 ° |
| Skärmytskikt: | Mätt |
| Typ av NVIDIA G-SYNC: | G-SYNC Compatible |
| Typ av AMD FreeSync: | FreeSync Premium |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus ROG Strix XG276Q ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025