Asus ROG Strix XG27A Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Asus ROG Strix XG27A (32 sidor) i kategorin Övervaka. Denna manual har varit användbar för 32 personer och betygsatt av 4 användare till ett genomsnitt på 4.4 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
32
Nedladdningar
329
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | ROG Strix XG27A |
| Höjd: | 515 mm |
| Förpackningens bredd: | 780 mm |
| Skärm diagonal: | 27 " |
| Upplösning: | 2560 x 1440 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Skärmform: | Platt |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Antal färger: | 1,073 miljarder färger |
| Antal HDMI-portar: | 2 |
| Inbyggda högtalare: | Nej |
| Certifiering: | AMD FreeSync Premium Pro\nTÜV Flicker-free\nTÜV Low Blue Light\nVESA DisplayHDR 600\nG-SYNC Compatible |
| HDCP: | Ja |
| HDR-stöd: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| HDMI-version: | 2.0 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | F |
| Energieffektivitetsklass (HDR): | G |
| Vikt (med stativ): | 7310 g |
| AMD FreeSync: | Ja |
| NVIDIA G-SYNC: | Ja |
| Färgdjup: | 10 bit |
| Spelläge: | Ja |
| Inbyggd USB-hubb: | Ja |
| Fötter färg: | Svart |
| DisplayPort-version: | 1.4 |
| Hållare: | -25 - 25 ° |
| Skuggkontroll: | Ja |
| Lutningsvinkel: | -5 - 25 ° |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Quad HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Antal displayportar: | 1 |
| USB-hubbversion: | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Bredd (utan stativ): | 614.81 mm |
| Höjd (utan stativ): | 367.12 mm |
| Vikt (utan stativ): | 4370 g |
| Bredd (med stativ): | 614.81 mm |
| Djup (med stativ): | 264.93 mm |
| Höjd (med stativ): | 509.32 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| VESA-fäste: | Ja |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Låddjup: | 226 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 10630 g |
| Djup (utan stativ): | 60.12 mm |
| Löstagbart stativ: | Ja |
| Paneltyp: | IPS |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 26 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | 70 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 23 W |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Kabel inkluderad: | AC, DisplayPort, HDMI, USB |
| Likströmsingång: | Ja |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.5 W |
| Kontrastförhållande (medel): | 1000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 300 hz |
| HDR-teknik (High Dynamic Range): | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.3 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Svarstid (medel): | 1 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 350 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 30 - 255 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 48 - 300 hz |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 0.5 W |
| Antal USB typ A-portar nedströms: | 2 |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.233 x 0.233 mm |
| Stå ingår: | Ja |
| Nätadapter ingår: | Ja |
| Bildstorlek horisontalt: | 590.42 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 333.72 mm |
| Höjdjustering: | Ja |
| Ljusstyrka (max): | 600 cd/m² |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Svängarm: | Ja |
| Pivot vinkel: | -90 - 90 ° |
| Typ av NVIDIA G-SYNC: | G-SYNC Compatible |
| Typ av AMD FreeSync: | FreeSync Premium Pro |
| Anti-glare skärm: | Ja |
| Minskad rörelseoskärpa: | Ja |
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025