Asus ROG Strix XG32VQR Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus ROG Strix XG32VQR (38 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 16 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Asus ROG Strix XG32VQR eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/38

Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | ROG Strix XG32VQR |
| Höjd: | 577 mm |
| Förpackningens bredd: | 829 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | B |
| Skärm diagonal: | 31.5 " |
| Upplösning: | 2560 x 1440 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Skärmform: | Konkav skärm |
| Antal färger: | 16,78 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 2 |
| DVI-port: | Nej |
| Inbyggda högtalare: | Nej |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| HDCP: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| HDMI-version: | 2.0 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Vikt (med stativ): | 9600 g |
| AMD FreeSync: | Ja |
| NVIDIA G-SYNC: | Nej |
| Inbyggd USB-hubb: | Ja |
| Stöd för VESA Adaptive Sync: | Ja |
| Hållare: | -50 - 50 ° |
| Lutningsvinkel: | -5 - 20 ° |
| Produktens färg: | Black, Grey |
| HD-typ: | Quad HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Antal displayportar: | 1 |
| USB-hubbversion: | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Bredd (utan stativ): | 713.38 mm |
| Höjd (utan stativ): | 425.68 mm |
| Vikt (utan stativ): | 5900 g |
| Bredd (med stativ): | 713.38 mm |
| Djup (med stativ): | 299.27 mm |
| Höjd (med stativ): | 490.02 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| VESA-fäste: | Ja |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Låddjup: | 298 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 13900 g |
| Djup (utan stativ): | 118.03 mm |
| Paneltyp: | VA |
| Strömförbrukning (vanlig): | 43 W |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Kabel inkluderad: | AC, DisplayPort, HDMI, USB |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.5 W |
| Kontrastförhållande (medel): | 3000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 144 hz |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Svarstid (medel): | 4 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 450 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 30 - 222 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 48 - 144 hz |
| Antal USB typ A-portar nedströms: | 2 |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.2724 x 0.2724 mm |
| Ljudanslutning: | Nej |
| Bildstorlek horisontalt: | 697.344 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 392.256 mm |
| Höjdjustering: | Ja |
| sRGB-täckning (typisk): | 125 % |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Svängarm: | Nej |
| Bildskärmens krökning: | 1800R |
| Antal portar uppströms: | 1 |
| Skärmytskikt: | Mätt |
| Skärmböjning: | 1800 mm |
| Typ av USB-port uppströms: | USB Typ B |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus ROG Strix XG32VQR ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025