Asus VA32UQ Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus VA32UQ (28 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 34 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Asus VA32UQ eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/28

VA32UQ-serie
LCD-monitor
Gebruikshandleiding
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | VA32UQ |
| Höjd: | 602 mm |
| Förpackningens bredd: | 826 mm |
| Skärm diagonal: | 31.5 " |
| Upplösning: | 3840 x 2160 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Skärmform: | Platt |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Antal färger: | 1,073 miljarder färger |
| Antal HDMI-portar: | 2 |
| DVI-port: | Nej |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Certifiering: | Energy Star®, CB, J-MOSS, PSE, RoHS, VCCI, WHQL (Windows 10, Windows 8.1, Windows 7), MEPS, RCM, TUV Flicker-free , TUV Low Blue Light, PC recycle |
| HDCP: | Ja |
| HDR-stöd: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| Grafikupplösningar som stöds: | 3840 x 2160 |
| Bild-i-bild: | Ja |
| Bildförhållande: | 16:9 |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 100000000:1 |
| Vikt (med stativ): | 6600 g |
| AMD FreeSync: | Ja |
| Inbyggd USB-hubb: | Nej |
| Stöd för VESA Adaptive Sync: | Ja |
| Lutningsvinkel: | -5 - 10 ° |
| Produktens färg: | Svart, silver |
| HD-typ: | 4K Ultra HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Antal displayportar: | 1 |
| Bredd (utan stativ): | 729.7 mm |
| Höjd (utan stativ): | 432.8 mm |
| Vikt (utan stativ): | 5750 g |
| Bredd (med stativ): | 729.7 mm |
| Djup (med stativ): | 175.57 mm |
| Höjd (med stativ): | 495 mm |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| Låddjup: | 232 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 9700 g |
| Uteffekt (RMS): | 4 W |
| Djup (utan stativ): | 64.3 mm |
| Paneltyp: | VA |
| Strömförbrukning (vanlig): | 37 W |
| Hållbarhetscertifiering: | RoHS |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| På / av-knapp: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | - W |
| Kontrastförhållande (medel): | 3000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | - hz |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Positionering på marknaden: | Business |
| Svarstid (medel): | - ms |
| Ljusstyrka (normal): | - cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 24 - 160 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 40 - 60 hz |
| Antal talare: | 2 |
| Benämning av dynamiskt kontrastförhållande: | SmartContrast |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 0.5 W |
| Bildpunktavstånd: | 0.181 x 0.181 mm |
| Bildstorlek horisontalt: | 698.4 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 392.85 mm |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| NTSC-täckning (typisk): | 95 % |
| Skärmytskikt: | Mätt |
| Picture-by-Picture (PbP): | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus VA32UQ ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025