Asus ROG Strix XG43VQ Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Asus ROG Strix XG43VQ (31 sidor) i kategorin Övervaka. Denna manual har varit användbar för 17 personer och betygsatt av 3 användare till ett genomsnitt på 4.0 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
31
Nedladdningar
898
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | ROG Strix XG43VQ |
| Höjd: | 456 mm |
| Förpackningens bredd: | 1152 mm |
| Skärm diagonal: | 43.4 " |
| Upplösning: | 3840 x 1200 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Videolägen som stöds: | 480p, 576p, 720p, 1080p |
| Skärmform: | Konkav skärm |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Antal färger: | 16,78 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 2 |
| DVI-port: | Nej |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Certifiering: | TUV |
| HDCP: | Ja |
| HDR-stöd: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| HDMI-version: | 2.0 |
| Grafikupplösningar som stöds: | 640 x 480 (VGA),720 x 400,800 x 600 (SVGA),1024 x 768 (XGA),1152 x 864 (XGA+),1280 x 720 (HD 720),1280 x 960,1440 x 900 (WXGA+),1680 x 1050 (WSXGA+),1920 x 1080 (HD 1080),2560 x 1080,3840 x 1080 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | G |
| Energieffektivitetsklass (HDR): | G |
| Vikt (med stativ): | 12000 g |
| AMD FreeSync: | Ja |
| NVIDIA G-SYNC: | Ja |
| Typ av bakgrundsbelysning: | LED |
| Ramlös design: | Ja |
| Inbyggd USB-hubb: | Ja |
| Fötter färg: | Svart |
| Stöd för VESA Adaptive Sync: | Ja |
| DisplayPort-version: | 1.2 |
| Hållare: | -16 - 16 ° |
| Lutningsvinkel: | -5 - 20 ° |
| Produktens färg: | Svart |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Antal displayportar: | 1 |
| USB-hubbversion: | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Bredd (utan stativ): | 1057.12 mm |
| Höjd (utan stativ): | 361.26 mm |
| Vikt (utan stativ): | 8300 g |
| Bredd (med stativ): | 1057.12 mm |
| Djup (med stativ): | 309.03 mm |
| Höjd (med stativ): | 517.46 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| VESA-fäste: | Ja |
| Låddjup: | 370 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 18000 g |
| Uteffekt (RMS): | 10 W |
| Djup (utan stativ): | 158.66 mm |
| Paneltyp: | VA |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 49 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | 62 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 47 W |
| Temperatur vid drift: | 0 - 40 ° C |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| 3D kompatibilitet: | Nej |
| Kabel inkluderad: | AC, DisplayPort, HDMI, USB |
| OSD-språk: | CHI (SIMPL), CHI (TR), CRO, CZE, DEU, DUT, ENG, ESP, FRE, HUN, IND, ITA, JPN, KOR, PER, POL, POR, RUM, RUS, THA, TUR |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| AC-adapter inkluderad: | Ja |
| På / av-knapp: | Ja |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.5 W |
| Kontrastförhållande (medel): | 3000:1 |
| Native bildförhållande: | 32:10 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 120 hz |
| HDR-teknik (High Dynamic Range): | High Dynamic Range (HDR) 400 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Svarstid (medel): | 1 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 450 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Inbyggd TV mottagare: | Nej |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 30 - 167 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 48 - 120 hz |
| Antal talare: | 2 |
| Skärmgränssnitt (OSD): | Ja |
| Antal OSD språk: | 21 |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 0.5 W |
| Antal USB typ A-portar nedströms: | 2 |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.311 x 0.311 mm |
| Ljudanslutning: | Nej |
| Bildstorlek horisontalt: | 1052.3 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 328.8 mm |
| Höjdjustering: | Ja |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Bildskärmens krökning: | 1800R |
| Antal portar uppströms: | 1 |
| Skärmböjning: | 1800 mm |
| Typ av USB-port uppströms: | USB Typ B |
| Typ av AMD FreeSync: | FreeSync Premium Pro |
| Picture-by-Picture (PbP): | Ja |
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025