Asus ROG Swift PG32UQX Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus ROG Swift PG32UQX (40 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 31 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Asus ROG Swift PG32UQX eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | ROG Swift PG32UQX |
| Höjd: | 610 mm |
| Förpackningens bredd: | 863 mm |
| Skärm diagonal: | 32 " |
| Upplösning: | 3840 x 2160 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Videolägen som stöds: | 2160p |
| Skärmform: | Platt |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Antal färger: | 1,073 miljarder färger |
| Antal HDMI-portar: | 3 |
| Inbyggda högtalare: | Nej |
| Certifiering: | cTUVus, CB, CE, FCC, CCC, BSMI, CU, VCCI, J-MOSS, WEEE, PSE, KCC, ICES-3, ErP, CEL, ISO 9241-307, UkrSEPRO, RCM, PC Recycle, e-Standby, TUV Flicker Free, TUV Low Blue Light, PSB, CEC, Windows 7 and 10 WHQL |
| HDCP: | Ja |
| HDR-stöd: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| HDMI-version: | 2.0b |
| Grafikupplösningar som stöds: | 3840 x 2160 |
| Bildförhållande: | 16:9 |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 400000:1 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | G |
| Energieffektivitetsklass (HDR): | G |
| Vikt (med stativ): | 10900 g |
| AMD FreeSync: | Nej |
| NVIDIA G-SYNC: | Ja |
| Färgdjup: | 10 bit |
| Inbyggd USB-hubb: | Ja |
| Fötter färg: | Svart |
| DisplayPort-version: | 1.4 |
| Hållare: | -20 - 20 ° |
| Lutningsvinkel: | -5 - 20 ° |
| Färgomfång: | 98 % |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | 4K Ultra HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Antal displayportar: | 1 |
| USB-hubbversion: | 2.0 / 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Bredd (utan stativ): | 727 mm |
| Höjd (utan stativ): | 441 mm |
| Vikt (utan stativ): | 7600 g |
| Bredd (med stativ): | 727 mm |
| Djup (med stativ): | 306 mm |
| Höjd (med stativ): | 574 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| VESA-fäste: | Ja |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Låddjup: | 284 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 17300 g |
| Djup (utan stativ): | 95 mm |
| Paneltyp: | IPS |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 42 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | 47 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 58.47 W |
| Temperatur vid drift: | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -20 - 60 ° C |
| Hållbarhetscertifiering: | RoHS |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Kabel inkluderad: | AC, DisplayPort, HDMI |
| Likströmsingång: | Ja |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Diagonal skärmstorlek: | 81.28 cm |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömförbrukning i vänteläge: | - W |
| Kontrastförhållande (medel): | 1000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 144 hz |
| HDR-teknik (High Dynamic Range): | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Plug & Play-kompatibel: | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod: | 85285210 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.3 W |
| AC-adapter, nätspänning: | 20 V |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Svarstid (medel): | 4 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 500 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 255 - 255 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 1 - 144 hz |
| Antal OSD språk: | 20 |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 0.5 W |
| Antal USB typ A-portar nedströms: | 3 |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.185 x 0.185 mm |
| Stå ingår: | Ja |
| Nätadapter ingår: | Ja |
| Bildstorlek horisontalt: | 708.48 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 398.52 mm |
| Höjdjustering: | Ja |
| sRGB-täckning (typisk): | 160 % |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Antal portar uppströms: | 1 |
| Typ av NVIDIA G-SYNC: | G-SYNC ULTIMATE |
| Speciella egenskaper: | Ultra Low Motion Blur |
| Anti-glare skärm: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus ROG Swift PG32UQX ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025