Asus TUF Gaming VG32VQ1B Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus TUF Gaming VG32VQ1B (25 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 41 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Asus TUF Gaming VG32VQ1B eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/25

VG32VQ1B/
VG32VQ1BR-serie
LCD-monitor
Gebruikshandleiding
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | TUF Gaming VG32VQ1B |
| Höjd: | 595 mm |
| Förpackningens bredd: | 810 mm |
| Skärm diagonal: | 31.5 " |
| Upplösning: | 2560 x 1440 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Skärmform: | Konkav skärm |
| Antal färger: | 16,78 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 2 |
| DVI-port: | Nej |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Certifiering: | TUV Flicker-free , TUV Low Blue Light |
| HDCP: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| HDMI-version: | 2.0 |
| Grafikupplösningar som stöds: | 2560 x 1440 |
| Bildförhållande: | 16:9 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| AMD FreeSync: | Ja |
| NVIDIA G-SYNC: | Nej |
| Inbyggd USB-hubb: | Nej |
| Fötter färg: | Svart |
| DisplayPort-version: | 1.2 |
| Hållare: | -10 - 10 ° |
| Lutningsvinkel: | -5 - 15 ° |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Quad HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Antal displayportar: | 1 |
| Bredd (utan stativ): | 709.75 mm |
| Höjd (utan stativ): | 426.15 mm |
| Vikt (utan stativ): | 7250 g |
| Bredd (med stativ): | 709.75 mm |
| Djup (med stativ): | 213.77 mm |
| Höjd (med stativ): | 507.12 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| VESA-fäste: | Ja |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Låddjup: | 226 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 10900 g |
| Uteffekt (RMS): | 2 W |
| Djup (utan stativ): | 87.33 mm |
| Paneltyp: | VA |
| Strömförbrukning (vanlig): | 28 W |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Kabel inkluderad: | AC |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.5 W |
| Kontrastförhållande (medel): | 3000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 165 hz |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Svarstid (medel): | 1 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 250 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 30 - 185 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 48 - 165 hz |
| Antal talare: | 2 |
| Bildstorlek diagonalt: | 801 mm |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.272 x 0.272 mm |
| Stå ingår: | Ja |
| Ljudanslutning: | Nej |
| Bildstorlek horisontalt: | 697.34 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 392.25 mm |
| Höjdjustering: | Nej |
| sRGB-täckning (typisk): | 120 % |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Skärmytskikt: | Mätt |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus TUF Gaming VG32VQ1B ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025