Asus RT-AC65P Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Asus RT-AC65P (224 sidor) i kategorin Router. Denna manual har varit användbar för 16 personer och betygsatt av 6 användare till ett genomsnitt på 4.7 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
224
Nedladdningar
953
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Router |
| Modell: | RT-AC65P |
| Vikt: | 500 g |
| Strömförsörjning: | DC: 12V, AC: 100-240V, 50/60Hz |
| LED-indikatorer: | LAN, Power, WLAN |
| Frekvensband: | 2.412 - 2.472 GHz |
| Medföljande kablar: | AC |
| Inkluderar AC-adapter: | Ja |
| Antal Ethernet LAN (RJ-45)-portar: | 1 |
| Certifiering: | CE, FCC |
| Nätförsörjning: | 12 W |
| Anslutning för nätadapter: | Ja |
| Gränssnitt: | LAN, Wi-Fi |
| Uppfyller branschstandarder: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u |
| Modulation: | BPSK, CCK, DBPSK, DQPSK, OFDM, QPSK |
| Mottagarens känslighet: | 802.11b: -88 dBm (typical) @ 11 Mbps\n802.11g: -73 dBm (typical) @ 54 Mbps\n802.11n: -67 dBm (typical) @ 150 Mbps |
| Ethernet LAN, dataöverföringshastigheter: | 10, 100 Mbit/s |
| Kabelteknik: | 10/100Base-T(X) |
| Nätverksstandard: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3u |
| Säkerhetsalgoritmer som stöds: | 128-bit WEP, 152-bit WEP, 64-bit WEP, 802.1x RADIUS, WPA, WPA2-PSK |
| Antenner kvantitet: | 1 |
| Antennförstärkningsnivå (max): | 8 dBi |
| Uteffekt: | 802.11b: 26 dBm (typical), 802.11g: 24 dBm (typical), 802.11n: 21 dBm (typical) |
| Typ av mat: | DC |
| Internera: | Nee |
| Ström LED: | Ja |
| Nätverksfunktioner: | Fast Ethernet |
| MAC-adressfiltrering: | Ja |
| Drifttemperaturens omfång: | -4 - 158 °F |
| Antennanslutning: | N-type |
| Maximal dataöverföringshastighet: | 135 Mbit/s |
| VLAN=support: | Ja |
| Power over Ethernet (PoE): | Ja |
| Maximalt avstånd: | 10000 m |
| Antal kanaler: | 13 kanalen |
| Trådlös teknik: | Wi-Fi |
| Mått (B x D x H): | 64 x 228 x 61 mm |
| Förvaltningsprotokoll: | HTTP/HTTPS, SNMP, Telnet, SSH |
| Drifttemperatur (TT): | -30 - 80 °C |
| Relativ luftfuktighet i drift (VV): | -20 - 70 procent |
| Anslutningslysdioder: | Ja |
Router Asus Manualer
3 April 2026
31 Mars 2026
10 Mars 2026
2 September 2025
28 Juli 2025
Router Manualer
Nyaste Router Manualer
1 April 2026
31 Mars 2026
29 Mars 2026
26 Mars 2026
25 Mars 2026