Asus TUF Gaming VG27AC1A Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Asus TUF Gaming VG27AC1A (31 sidor) i kategorin Övervaka. Denna manual har varit användbar för 45 personer och betygsatt av 7 användare till ett genomsnitt på 4.7 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
31
Nedladdningar
933
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | TUF Gaming VG27AC1A |
| Höjd: | 194 mm |
| Förpackningens bredd: | 689 mm |
| Skärm diagonal: | 27 " |
| Upplösning: | 2560 x 1440 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Skärmform: | Platt |
| Antal färger: | 16,7 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 1 |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| HDCP: | Ja |
| HDR-stöd: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| HDMI-version: | 2.0 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | F |
| Vikt (med stativ): | 4900 g |
| AMD FreeSync: | Ja |
| NVIDIA G-SYNC: | Ja |
| Typ av bakgrundsbelysning: | LED |
| Inbyggd USB-hubb: | Ja |
| Fötter färg: | Svart |
| DisplayPort-version: | 1.2 |
| HDCP-version: | 2.2 |
| Hållare: | 20 - -20 ° |
| Inbyggd KVM-switch: | Ja |
| Lutningsvinkel: | 20 - -5 ° |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Wide Quad HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Antal displayportar: | 1 |
| USB-hubbversion: | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Bredd (utan stativ): | 615 mm |
| Höjd (utan stativ): | 367 mm |
| Vikt (utan stativ): | 3800 g |
| Bredd (med stativ): | 615 mm |
| Djup (med stativ): | 214 mm |
| Höjd (med stativ): | 455 mm |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| VESA-fäste: | Ja |
| Monteringsbar på väggen: | Ja |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Låddjup: | 510 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 7200 g |
| Uteffekt (RMS): | 4 W |
| Djup (utan stativ): | 51 mm |
| Paneltyp: | IPS |
| USB-strömförsörjning upp till: | 15 W |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | - kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | - kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 31.87 W |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens: | 50/60 hz |
| Strömförbrukning i vänteläge: | - W |
| Kontrastförhållande (medel): | 1000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 170 hz |
| HDR-teknik (High Dynamic Range): | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.3 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Svarstid (medel): | 1 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 250 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 30 - 223 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 48 - 170 hz |
| Antal talare: | 2 |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 0.5 W |
| Antal USB typ A-portar nedströms: | 2 |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.233 x 0.233 mm |
| Stå ingår: | Ja |
| Bildstorlek horisontalt: | 596.74 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 335.66 mm |
| Höjdjustering: | Nej |
| sRGB-täckning (typisk): | 130 % |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Antal portar uppströms: | 1 |
| USB-strömleverans: | Ja |
| Skärmytskikt: | Mätt |
| Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort: | Ja |
| Typ av NVIDIA G-SYNC: | G-SYNC Compatible |
| Typ av USB-port uppströms: | USB Type-C |
| Typ av AMD FreeSync: | FreeSync Premium |
| Antal USB typ C-portar uppströms: | 1 |
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025