Asus VA24DQSB Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus VA24DQSB (40 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 16 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Asus VA24DQSB eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/40

VA24D-serie
lcd-monitor
Gebruikershandleiding
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | VA24DQSB |
| Höjd: | 450 mm |
| Förpackningens bredd: | 634 mm |
| Skärm diagonal: | 23.8 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Skärmform: | Platt |
| Antal färger: | 16,78 miljoner färger |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| HDMI: | Ja |
| HDMI-version: | 1.4 |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 100000000:1 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | C |
| Vikt (med stativ): | 5310 g |
| AMD FreeSync: | Nej |
| NVIDIA G-SYNC: | Nej |
| Typ av bakgrundsbelysning: | LED |
| Inbyggd USB-hubb: | Ja |
| DisplayPort-version: | 1.2 |
| Hållare: | 180 - -180 ° |
| Lutningsvinkel: | 35 - -5 ° |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Full HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Antal displayportar: | 1 |
| USB-hubbversion: | 2.0 |
| Bredd (utan stativ): | 540 mm |
| Höjd (utan stativ): | 325 mm |
| Vikt (utan stativ): | 3210 g |
| Bredd (med stativ): | 540 mm |
| Djup (med stativ): | 211 mm |
| Höjd (med stativ): | 450 mm |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| VESA-fäste: | Ja |
| Låddjup: | 228 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 6800 g |
| Uteffekt (RMS): | 2 W |
| Djup (utan stativ): | 54 mm |
| Paneltyp: | IPS |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 12 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | - kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 16.7 W |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömförbrukning i vänteläge: | - W |
| Kontrastförhållande (medel): | 1000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 75 hz |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.3 W |
| Svarstid (medel): | 5 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 250 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten: | 1 |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 30 - 85 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 48 - 75 hz |
| Antal talare: | 2 |
| Benämning av dynamiskt kontrastförhållande: | SmartContrast |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 0.3 W |
| Antal USB typ A-portar nedströms: | 2 |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.2745 x 0.2745 mm |
| Bildstorlek horisontalt: | 527.04 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 296.46 mm |
| Höjdjustering: | Ja |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Svängarm: | Ja |
| Pivot vinkel: | 90 - -90 ° |
| Skärmytskikt: | Mätt |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus VA24DQSB ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025