Asus VP348QGL Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus VP348QGL (31 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 13 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Asus VP348QGL eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/31

VP348-serie
LCD-monitor
Gebruikshandleiding
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | VP348QGL |
| Höjd: | 639 mm |
| Förpackningens bredd: | 922 mm |
| Skärm diagonal: | 34 " |
| Upplösning: | 3440 x 1440 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Skärmform: | Platt |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Antal färger: | 1,073 miljarder färger |
| Antal HDMI-portar: | 2 |
| DVI-port: | Nej |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| HDCP: | Ja |
| HDR-stöd: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| HDMI-version: | 2.0 |
| Bild-i-bild: | Ja |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 100000000:1 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | G |
| Energieffektivitetsklass (HDR): | G |
| Vikt (med stativ): | 9590 g |
| AMD FreeSync: | Ja |
| NVIDIA G-SYNC: | Nej |
| Inbyggd USB-hubb: | Nej |
| Stöd för VESA Adaptive Sync: | Ja |
| DisplayPort-version: | 1.2 |
| Hållare: | -62 - 62 ° |
| Lutningsvinkel: | -5 - 20 ° |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | UltraWide Quad HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Rotation: | Nej |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Antal displayportar: | 1 |
| Bredd (utan stativ): | 827.6 mm |
| Höjd (utan stativ): | 367.3 mm |
| Vikt (utan stativ): | 5990 g |
| Bredd (med stativ): | 827.6 mm |
| Djup (med stativ): | 233.41 mm |
| Höjd (med stativ): | 546.54 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| VESA-fäste: | Ja |
| Låddjup: | 224 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 12590 g |
| Uteffekt (RMS): | 4 W |
| Djup (utan stativ): | 51.26 mm |
| Paneltyp: | VA |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 40 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | 43 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 39.8 W |
| Hållbarhetscertifiering: | RoHS, ENERGY STAR |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| 3D kompatibilitet: | Nej |
| Kabel inkluderad: | AC |
| Strömingång: | Ja |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.2 W |
| Kontrastförhållande (medel): | 3000:1 |
| Native bildförhållande: | 21:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 75 hz |
| HDR-teknik (High Dynamic Range): | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Harmonized System (HS)-kod: | 85285210 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Efterlever industristandard: | BSMI, CB, CCC, CE, CU, ErP, FCC, ISO-9241-307, J-MOSS, KCC, PSE, TCO8.0, UkrSEPRO, UL/cUL, VCCI, WEEE, WHQL (Windows 10, Windows 8.1, Windows 7), RCM, TUV Flicker-free , KC , TUV Low Blue Light, ICES-3, PC recycle |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.2 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Svarstid (medel): | 4 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 350 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Inbyggd TV mottagare: | Nej |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 30 - 151 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 48 - 75 hz |
| Antal talare: | 2 |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.2325 x 0.2325 mm |
| Stå ingår: | Ja |
| Bildstorlek horisontalt: | 799.8 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 344.8 mm |
| Höjdjustering: | Ja |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Svängarm: | Nej |
| Typ av AMD FreeSync: | FreeSync |
| Picture-by-Picture (PbP): | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus VP348QGL ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025