Asus VG278HV Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus VG278HV (23 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 18 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Asus VG278HV eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/23

VG278-serie
LCD-monitor
Gebruikshandleiding
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | VG278HV |
| Höjd: | 560 mm |
| Förpackningens bredd: | 732 mm |
| Skärm diagonal: | 27 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Videolägen som stöds: | 1080p |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Antal färger: | 16,78 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 1 |
| DVI-port: | Ja |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| HDCP: | Ja |
| Grafikupplösningar som stöds: | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Bildförhållande: | 16:9 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Spelläge: | Ja |
| Inbyggd USB-hubb: | Nej |
| Hållare: | 150 - -150 ° |
| Lutningsvinkel: | 15 - -5 ° |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Full HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 170 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Bredd (utan stativ): | 643 mm |
| Höjd (utan stativ): | 385.6 mm |
| Vikt (utan stativ): | 8200 g |
| Bredd (med stativ): | 643 mm |
| Djup (med stativ): | 249.7 mm |
| Höjd (med stativ): | 437.8 mm |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| VESA-fäste: | Ja |
| Låddjup: | 176 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 11000 g |
| Eco-läge: | Ja |
| Uteffekt (RMS): | 6 W |
| Djup (utan stativ): | 59.5 mm |
| Strömförbrukning (vanlig): | 29.5 W |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| 3D kompatibilitet: | Nej |
| Kabel inkluderad: | VGA |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Strömförbrukning i vänteläge: | - W |
| Kontrastförhållande (medel): | 1000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 1 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Svarstid (medel): | 1 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 300 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 160 ° |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten: | 1 |
| Antal DVI-D anslutningar: | 1 |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 28 - 160 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 50 - 144 hz |
| Antal talare: | 2 |
| Skärmgränssnitt (OSD): | Ja |
| Antal OSD språk: | 10 |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 1 W |
| Svängbara: | Ja |
| Höjdjustering: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus VG278HV ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025