Asus VA279HAL Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Asus VA279HAL (36 sidor) i kategorin Övervaka. Denna manual har varit användbar för 23 personer och betygsatt av 3 användare till ett genomsnitt på 4.6 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
36
Nedladdningar
1.236
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | VA279HAL |
| Höjd: | 458 mm |
| Förpackningens bredd: | 710 mm |
| Skärm diagonal: | 27 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Videolägen som stöds: | 480p, 576p, 720p, 1080p |
| Skärmform: | Platt |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Antal färger: | 16,78 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 1 |
| DVI-port: | Nej |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Certifiering: | CB, CE, ErP, FCC, J-MOSS, UL/cUL, WEEE, WHQL, TUV, ICES-3 |
| HDMI-version: | 1.4 |
| Grafikupplösningar som stöds: | 640 x 350,640 x 480 (VGA),720 x 400,800 x 600 (SVGA),832 x 624,1024 x 768 (XGA),1152 x 864 (XGA+),1280 x 1024 (SXGA),1280 x 720 (HD 720),1280 x 800 (WXGA),1280 x 960,1360 x 768 (WXGA),1400 x 900,1440 x 900,1680 x 1050 (WSXGA+),1920 x 1080 (HD 1080) |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 100000000:1 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | F |
| Vikt (med stativ): | 6500 g |
| AMD FreeSync: | Nej |
| NVIDIA G-SYNC: | Nej |
| Typ av bakgrundsbelysning: | LED |
| Inbyggd USB-hubb: | Nej |
| Hållare: | 0 - 90 ° |
| Lutningsvinkel: | -5 - 35 ° |
| Färgomfång: | 72 % |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Full HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Bredd (utan stativ): | 622.6 mm |
| Höjd (utan stativ): | 372.65 mm |
| Vikt (utan stativ): | 3800 g |
| Bredd (med stativ): | 622.6 mm |
| Djup (med stativ): | 224.36 mm |
| Höjd (med stativ): | 525.85 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| VESA-fäste: | Ja |
| Låddjup: | 203 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 8300 g |
| Uteffekt (RMS): | 2 W |
| Djup (utan stativ): | 56.6 mm |
| Paneltyp: | VA |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 26 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | - kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 26.1 W |
| Temperatur vid drift: | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -20 - 60 ° C |
| Hållbarhetscertifiering: | RoHS |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| 3D kompatibilitet: | Nej |
| Kabel inkluderad: | AC |
| OSD-språk: | CHI (SIMPL), CHI (TR), CRO, CZE, DEU, DUT, ENG, ESP, FRE, HUN, IND, ITA, JPN, KOR, PER, POL, POR, RUM, RUS, THA, TUR |
| Strömingång: | Ja |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| På / av-knapp: | Ja |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.5 W |
| Kontrastförhållande (medel): | 3000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.3 W |
| Positionering på marknaden: | Hem |
| Svarstid (medel): | 6 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 300 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten: | 1 |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 30 - 85 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 50 - 75 hz |
| Antal talare: | 2 |
| Skärmgränssnitt (OSD): | Ja |
| Antal OSD språk: | 21 |
| Benämning av dynamiskt kontrastförhållande: | SmartContrast |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | - W |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.3112 x 0.3112 mm |
| Stå ingår: | Ja |
| Bildstorlek horisontalt: | 597.6 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 336.15 mm |
| Höjdjustering: | Ja |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Svängarm: | Ja |
| Pivot vinkel: | 0 - 90 ° |
| Skärmytskikt: | Mätt |
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025