Asus VG245HE Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus VG245HE (36 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 17 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Asus VG245HE eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/36

VG245-reeks
LCD-monitor
Gebruikers-
handleiding
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | VG245HE |
| Höjd: | 492 mm |
| Förpackningens bredd: | 634 mm |
| Skärm diagonal: | 24 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Skärmform: | Platt |
| Antal färger: | 16,78 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 2 |
| DVI-port: | Nej |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Certifiering: | BSMI, CB, CCC, CE, CEL level , CU, ErP, FCC, ISO-9241-307, J-MOSS, KCC, PSE, UkrSEPRO, UL/cUL, WEEE, WHQL (Windows 10, Windows 8.1, Windows 7), MEPS, RCM, TUV Flicker-free , eStandby, TUV Low Blue Light |
| HDCP: | Ja |
| Ljudutgång: | Ja |
| Grafikupplösningar som stöds: | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Bildförhållande: | 16:9 |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 100000000:1 |
| Inbyggd USB-hubb: | Nej |
| Lutningsvinkel: | -5 - 33 ° |
| Färgomfång: | 72 % |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Full HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 170 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Bredd (utan stativ): | 561 mm |
| Höjd (utan stativ): | 329 mm |
| Vikt (utan stativ): | 4700 g |
| Bredd (med stativ): | 561 mm |
| Djup (med stativ): | 211 mm |
| Höjd (med stativ): | 415 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| VESA-fäste: | Ja |
| Låddjup: | 178 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 6600 g |
| Eco-läge: | Ja |
| Djup (utan stativ): | 50 mm |
| Paneltyp: | TN |
| Strömförbrukning (vanlig): | 16.18 W |
| Temperatur vid drift: | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -20 - 60 ° C |
| Hållbarhetscertifiering: | ENERGY STAR |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| PC-ljud in: | Ja |
| 3D kompatibilitet: | Nej |
| Kabel inkluderad: | Audio (3.5mm), HDMI, VGA |
| OSD-språk: | CHI (SIMPL), CHI (TR), CRO, CZE, DEU, DUT, ENG, ESP, FRE, HUN, IND, ITA, JPN, KOR, PER, POL, POR, RUM, RUS, THA, TUR |
| Likströmsingång: | Ja |
| På / av-knapp: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.5 W |
| Kontrastförhållande (medel): | 1000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Svarstid (medel): | 1 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 250 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 160 ° |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten: | 1 |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Antal talare: | 2 |
| Skärmgränssnitt (OSD): | Ja |
| Antal OSD språk: | 21 |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 0.5 W |
| Svängbara: | Nej |
| Bildpunktavstånd: | 0.2768 x 0.2768 mm |
| Bildstorlek horisontalt: | 531.36 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 298.89 mm |
| Höjdjustering: | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus VG245HE ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025