Asus VG278H Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus VG278H (27 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 17 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Asus VG278H eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/27

VG278 series
LCD Monitor
User Guide
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | VG278H |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Vikt: | 18 g |
| Höjd: | 176 mm |
| Förpackningens bredd: | 732 mm |
| Skärm diagonal: | 27 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Videolägen som stöds: | 1080p |
| Antal färger: | 16,78 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 1 |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Certifiering: | FCC Part15 Class B, CE EMC Class B |
| HDCP: | Ja |
| Grafikupplösningar som stöds: | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Bildförhållande: | 16:9 |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 50000000:1 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Inspänning: | 3.3 V |
| Tunn klient installerad: | Nej |
| Förvaringstemperatur: | -40 - 60 °C |
| Standardgränssnitt: | RS-232 |
| Typ av skanner: | 2D |
| Mått (B x D x H): | 28 x 24.5 x 13.5 mm |
| Hållare: | -150 - 150 ° |
| Drifttemperatur (TT): | -5 - 45 °C |
| Relativ luftfuktighet i drift (VV): | 5 - 95 procent |
| Ljuskälla: | 622 nm - 628 nm |
| Pitch läshörna: | -45 - 45 ° |
| Yaw läshörna: | -45 - 45 ° |
| Luta läshörnan: | -180 - 180 ° |
| Avkodningsstandarder: | 1D:\nCode128\nEAN-13\nEAN-8\nCode39\nUPC-A\nUPC-E\nCodabar\nChina post 25\nInterleaved 2/5\nISBN/ISSN\nCode 93 etc.\n2D:\nPDF417\nQR Code\nDataMatrix(ECC200, ECC000, 050, 080, 100,140) Aztec\nChinese-sensible code etc. |
| Optisk sensorupplösning: | 752 Pixels |
| Lutningsvinkel: | -5 - 15 ° |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Full HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 170 ° |
| Bredd (utan stativ): | 643 mm |
| Höjd (utan stativ): | 220 mm |
| Vikt (utan stativ): | 8000 g |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| VESA-fäste: | Ja |
| Låddjup: | 560 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 10000 g |
| Uteffekt (RMS): | 3 W |
| Djup (utan stativ): | 640 mm |
| Strömförbrukning (vanlig): | 65 W |
| Hållbarhetscertifiering: | ENERGY STAR |
| PC-ljud in: | Ja |
| 3D kompatibilitet: | Ja |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Plug & Play-kompatibel: | Ja |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 1 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Svarstid (medel): | 2 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 300 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 160 ° |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten: | 1 |
| Antal DVI-D anslutningar: | 1 |
| Inbyggd TV mottagare: | Nej |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Vertikalt sökområde: | 50 - 122 hz |
| Horisontellt sökområde: | 24 - 140 kHz |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 24 - 83 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 50 - 85 hz |
| Antal talare: | 2 |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 1 W |
| Bildpunktavstånd: | 0.311 x 0.311 mm |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus VG278H ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025