Asus VP248QGL-P Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Asus VP248QGL-P (32 sidor) i kategorin Övervaka. Denna manual har varit användbar för 11 personer och betygsatt av 9 användare till ett genomsnitt på 4.4 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
32
Nedladdningar
1.236
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | VP248QGL-P |
| Höjd: | 420 mm |
| Förpackningens bredd: | 667 mm |
| Skärm diagonal: | 24 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Videolägen som stöds: | 480p, 576p, 720p, 1080i, 1080p |
| Skärmform: | Platt |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Antal färger: | 16,78 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 1 |
| DVI-port: | Nej |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Certifiering: | BSMI, CB, CCC, CE, CEL 1, ErP, FCC, J-MOSS, KCC, PSB, PSE, TCO7.0, UL/cUL, VCCI, WEEE, WHQL |
| HDCP: | Ja |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 100000000:1 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | E |
| Vikt (med stativ): | 5600 g |
| AMD FreeSync: | Ja |
| NVIDIA G-SYNC: | Nej |
| Inbyggd USB-hubb: | Nej |
| Fötter färg: | Svart |
| Stöd för VESA Adaptive Sync: | Ja |
| Hållare: | -90 - 90 ° |
| Lutningsvinkel: | -5 - 33 ° |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Full HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 170 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Antal displayportar: | 1 |
| Bredd (utan stativ): | 571.16 mm |
| Höjd (utan stativ): | 341.49 mm |
| Vikt (utan stativ): | 3050 g |
| Bredd (med stativ): | 571.16 mm |
| Djup (med stativ): | 128.54 mm |
| Höjd (med stativ): | 363.85 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| VESA-fäste: | Ja |
| Låddjup: | 183 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 8000 g |
| Uteffekt (RMS): | 4 W |
| Djup (utan stativ): | 51.74 mm |
| Paneltyp: | TN |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 18 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | - kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 27 W |
| Hållbarhetscertifiering: | RoHS, ENERGY STAR |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| PC-ljud in: | Ja |
| 3D kompatibilitet: | Nej |
| Kabel inkluderad: | AC, Audio (3.5mm) |
| OSD-språk: | CHI (SIMPL), CHI (TR), CRO, CZE, DEU, DUT, ENG, FRE, HUN, IND, ITA, JPN, KOR, PER, POL, POR, RUM, RUS, THA, TUR |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| På / av-knapp: | Ja |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömförbrukning i vänteläge: | - W |
| Kontrastförhållande (medel): | 1000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 75 hz |
| Harmonized System (HS)-kod: | 85285210 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Svarstid (medel): | 1 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 250 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 160 ° |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten: | 1 |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 24 - 84 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 48 - 75 hz |
| Antal talare: | 2 |
| Benämning av dynamiskt kontrastförhållande: | SmartContrast |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.2768 x 0.2768 mm |
| Bildstorlek horisontalt: | 531.36 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 298.89 mm |
| Höjdjustering: | Ja |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Svängarm: | Ja |
| Pivot vinkel: | -90 - 90 ° |
| NTSC-täckning (typisk): | 72 % |
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025