Asus VP249HE Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus VP249HE (27 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 12 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Asus VP249HE eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/27

VP249-serie
LCD-monitor
Gebruikshandleiding
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | VP249HE |
| Färg på produkten: | Zilver |
| Höjd: | 446 mm |
| Årlig-energiförbrukning: | 114 kWu |
| Förpackningens vikt: | 21000 g |
| Förpackningens bredd: | 1461 mm |
| Djuppackning: | 124 mm |
| Förpackningshöjd: | 744 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A |
| Typ av förpackning: | Doos |
| På / Av knapp: | Ja |
| Skärm diagonal: | 50 " |
| Upplösning: | 3840 x 2160 Pixels |
| Pekskärm: | Nej |
| Ljudformat som stöds: | AAC, FLAC, MP3, WAV, WMA-PRO |
| Videoformat som stöds: | 3GPP, AVI, FLV, HEVC, MKV, MP4, PS, TS, VOB, VRO, WMV |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Videolägen som stöds: | 1080p |
| Skärmform: | Flat |
| Ljusstyrka: | - cd/m² |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Antal färger: | 16,78 miljoner färger |
| Antal USB 2.0-portar: | 2 |
| Antal HDMI-portar: | 3 |
| Kompositvideoingång: | 1 |
| DVI-port: | Nej |
| Antal Ethernet LAN (RJ-45)-portar: | 1 |
| Smart TV: | Ja |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Genomsnittlig effekt: | 20 W |
| Strömförbrukning (i standby): | 0.5 W |
| Antal högtalare: | 2 |
| Certifiering: | BSMI, CB, CCC, CE, CEL level 0, CU, ErP, FCC, KCC, PSB, UL/cUL, WEEE, WHQL, RCM, TÜV Flicker-free , KC, eStandby, TÜV Low Blue Light, Vietnam MEPS, TCO |
| Strömförbrukning (när avstängd): | 0.3 W |
| HD typ: | 4K Ultra HD |
| 3D: | Nee |
| Bildformat som stöds: | JPG |
| Displayteknik: | LED |
| Respons tid: | - ms |
| Grafikupplösningar som stöds: | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| VESA montering: | Ja |
| Panelmonteringsgränssnitt: | 400 x 200 mm |
| Bildförhållande: | 16:9 |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 100000000:1 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Djup (utan bas): | 40 mm |
| Höjd (utan bas): | 647 mm |
| Bredd (utan bas): | 1115 mm |
| Vikt (utan bas): | 16000 g |
| Common Interface Plus (CI+): | Ja |
| Versie Common Interface Plus (CI+): | 1.3 |
| Typ av tuner: | Analoog & digitaal |
| Digitalt signalformat: | DVB-T2 |
| Ljudlägen: | Ambience, Music, Standard |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | F |
| Enhetsbredd (med stativ): | 1115 mm |
| Djupenhet (med stativ): | 315 mm |
| Enhetshöjd (med stativ): | 702 mm |
| Vikt (med stativ): | 17000 g |
| AMD FreeSync: | Nej |
| NVIDIA G-SYNC: | Nej |
| Digital Living Network Alliance (DLNA) certifierad: | Ja |
| Text-TV: | Ja |
| Audio Return Channel (ARC): | Ja |
| Gemensamt gränssnitt (CI): | Nee |
| Typ av bakgrundsbelysning: | LED |
| Spelläge: | Ja |
| Teletekst: | 1000 pagina's |
| Antal portar USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Typ A: | 1 |
| Grundläggande hotellläge: | Ja |
| Inbyggd USB-hubb: | Nej |
| Marknadsföringsnamn dynamiskt kontrastförhållande: | Brilliant Contrast |
| Strömförbrukning (genomsnitt): | 82 W |
| DLNA-specifikation: | DMP, DMR, DMS, DTCP-IP |
| Wifi: | Ja |
| AC-ingångsspänning: | 220 - 240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 - 60 Hz |
| Strömförbrukning (typiskt): | 129 W |
| Lutningsvinkel: | -5 - 20 ° |
| Färgomfång: | 72 % |
| Produktens färg: | Svart |
| bruksanvisning: | Ja |
| HD-typ: | Full HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Bredd (utan stativ): | 540.5 mm |
| Höjd (utan stativ): | 325.24 mm |
| Vikt (utan stativ): | 3130 g |
| Bredd (med stativ): | 540.5 mm |
| Djup (med stativ): | 204.42 mm |
| Höjd (med stativ): | 389.34 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| VESA-fäste: | Ja |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Låddjup: | 136 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 5800 g |
| Djup (utan stativ): | 51.67 mm |
| Paneltyp: | IPS |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 22 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | - kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 21.7 W |
| Hållbarhetscertifiering: | RoHS, ENERGY STAR |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| 3D kompatibilitet: | Nej |
| Kabel inkluderad: | AC |
| Strömingång: | Ja |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.2 W |
| Kontrastförhållande (medel): | 1000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.2 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Svarstid (medel): | 5 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 250 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten: | 1 |
| Inbyggd TV mottagare: | Nej |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Skärmgränssnitt (OSD): | Ja |
| Benämning av dynamiskt kontrastförhållande: | SmartContrast |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | - W |
| Bildpunktavstånd: | 0.2745 x 0.2745 mm |
| Stå ingår: | Ja |
| Skärmytskikt: | Mätt |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus VP249HE ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025