Asus ProArt PA148CTV Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus ProArt PA148CTV (24 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 17 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Asus ProArt PA148CTV eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/24

PA148CTV Series
LCD Monitor
User Guide
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | ProArt PA148CTV |
| Höjd: | 342 mm |
| Förpackningens bredd: | 413 mm |
| Skärm diagonal: | 14 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm: | Ja |
| Skärmform: | Platt |
| Touch-teknik: | Flerpunktsberöring |
| Ljusstyrka: | 300 cd/m² |
| Pekskärmstyp: | Bordsskiva |
| Antal färger: | 16,7 miljoner färger |
| DVI-port: | Nej |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Inbyggd mikrofon: | Nej |
| HDMI: | Nej |
| Grafikupplösningar som stöds: | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Bildförhållande: | 16:9 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | E |
| Vikt (med stativ): | 740 g |
| AMD FreeSync: | Nej |
| NVIDIA G-SYNC: | Nej |
| Typ av bakgrundsbelysning: | LED |
| Fötter färg: | Svart |
| Pekskärmsteknik: | Projekterat kapacitivt system |
| Antal Micro HDMI-portar: | 1 |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Full HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Hörlursutgång: | Nej |
| Bredd (med stativ): | 326.1 mm |
| Djup (med stativ): | 12 mm |
| Höjd (med stativ): | 204.4 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Låddjup: | 90 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 2500 g |
| Uteffekt (RMS): | 2 W |
| Paneltyp: | IPS |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 11 kWh |
| Kabel inkluderad: | Micro-HDMI, USB Type-C to USB Type-A |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömförbrukning i vänteläge: | - W |
| Kontrastförhållande (medel): | 700:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 60 hz |
| Harmonized System (HS)-kod: | 85285210 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Positionering på marknaden: | Grafisk formgivning |
| Svarstid (medel): | 5 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 300 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Antal talare: | 1 |
| Bildpunktavstånd: | 0.16 x 0.16 mm |
| Nätadapter ingår: | Ja |
| Ljudanslutning: | Nej |
| Bildstorlek horisontalt: | 309.37 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 174.02 mm |
| Höjdjustering: | Nej |
| sRGB-täckning (typisk): | 100 % |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Främre infattning: | Svart |
| Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort: | Ja |
| Antal USB typ C-portar nedströms: | 1 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus ProArt PA148CTV ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025