Asus TUF Gaming VG248Q1B Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus TUF Gaming VG248Q1B (24 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 7 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Asus TUF Gaming VG248Q1B eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/24

VG248Q1B-serie
LCD-monitor
Gebruikshandleiding
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | TUF Gaming VG248Q1B |
| Höjd: | 164 mm |
| Förpackningens bredd: | 637 mm |
| Skärm diagonal: | 24 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Skärmform: | Platt |
| Antal färger: | 16,7 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 2 |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Certifiering: | TÜV Flicker-free\nTÜV Low Blue Light\nAMD FreeSync Premium |
| HDCP: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| HDMI-version: | 1.4 |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 100000000:1 |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | E |
| Vikt (med stativ): | 3800 g |
| AMD FreeSync: | Ja |
| Typ av bakgrundsbelysning: | LED |
| Spelläge: | Ja |
| DisplayPort-version: | 1.2 |
| HDCP-version: | 1.4 |
| Lutningsvinkel: | -5 - 15 ° |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Full HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 170 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Antal displayportar: | 1 |
| Bredd (utan stativ): | 571.16 mm |
| Höjd (utan stativ): | 341.49 mm |
| Vikt (utan stativ): | 3320 g |
| Bredd (med stativ): | 571.16 mm |
| Djup (med stativ): | 173.98 mm |
| Höjd (med stativ): | 407.07 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| VESA-fäste: | Ja |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Låddjup: | 412 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 5400 g |
| Djup (utan stativ): | 51.74 mm |
| Paneltyp: | TN |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 18 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | - kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 16 W |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömförbrukning i vänteläge: | - W |
| Kontrastförhållande (medel): | 1000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 165 hz |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.3 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Ljusstyrka (normal): | 350 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 160 ° |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Vertikalt sökområde: | 48 - 144 hz |
| Horisontellt sökområde: | 30 - 180 kHz |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 200 - 200 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 48 - 165 hz |
| Benämning av dynamiskt kontrastförhållande: | ASUS Smart Contrast Ratio (ASCR) |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 0.5 W |
| Bildpunktavstånd: | 0.2768 x 0.2768 mm |
| Bildstorlek horisontalt: | 298.89 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 531.36 mm |
| Höjdjustering: | Nej |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Svarstid (min): | 0.5 ms |
| Typ av AMD FreeSync: | FreeSync Premium |
| Anti-glare skärm: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus TUF Gaming VG248Q1B ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025