Asus VS198D Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus VS198D (21 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 14 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Asus VS198D eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/21

VS197/VS198 Serie
LCD-monitor
Gebruikshandleiding
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | VS198D |
| Höjd: | 114 mm |
| Förpackningens bredd: | 494 mm |
| Skärm diagonal: | 19 " |
| Upplösning: | 1440 x 900 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Antal färger: | 16,78 miljoner färger |
| Inbyggda högtalare: | Nej |
| Certifiering: | UL/cUL, CB, CE, ErP, FCC, CCC, BSMI, Gost-R, C-Tick, VCCI, PSB, EK, J-MOSS, RoHS, WEEE, Windows Vista, Windows 7 WHQL |
| HDCP: | Nej |
| Grafikupplösningar som stöds: | 1440 x 900 (WXGA+) |
| Bildförhållande: | 16:10 |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 50000000:1 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Tunn klient installerad: | Nej |
| Lutningsvinkel: | -5 - 20 ° |
| Produktens färg: | Svart |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 170 ° |
| Bredd (utan stativ): | 446 mm |
| Höjd (utan stativ): | 185 mm |
| Vikt (utan stativ): | 2700 g |
| VESA-fäste: | Ja |
| Låddjup: | 460 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 4000 g |
| Djup (utan stativ): | 368 mm |
| Strömförbrukning (vanlig): | 25 W |
| Hållbarhetscertifiering: | ENERGY STAR |
| 3D kompatibilitet: | Nej |
| Kabel inkluderad: | VGA |
| Strömingång: | Ja |
| Native bildförhållande: | 16:10 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Förpackningsstorlek (B x D x H): | 494 x 460 x 114 mm |
| Svarstid (medel): | 5 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 250 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 160 ° |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten: | 1 |
| Inbyggd TV mottagare: | Nej |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 75 x 75 mm |
| Vertikalt sökområde: | 50 - 75 hz |
| Horisontellt sökområde: | 24 - 83 kHz |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 0.5 W |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus VS198D ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025