Asus ZenPad 7.0 M700KL Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus ZenPad 7.0 M700KL (36 sidor) i kategorin Tablett. Guiden har ansetts hjälpsam av 17 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Asus ZenPad 7.0 M700KL eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/36

E12740
First Edition
April 2017
ADAM Connected
Web Console
(For Customer)
User Manual
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Tablett |
| Modell: | ZenPad 7.0 M700KL |
| Färg på produkten: | Black, Grey |
| Vikt: | 520 g |
| Bredd: | 210 mm |
| Djup: | 140 mm |
| Höjd: | 45 mm |
| Obalans kontrollsystem: | Ja |
| 3G-standarder: | HSPA, UMTS |
| 4G standard: | LTE |
| Generering av mobilt internet: | 4G |
| Stemcodecs: | G.711Mu, G.722, G.723, G.726, G.729, OPUS, PCM |
| USB uttag: | Nee |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Typ av strömkälla: | AC |
| Medföljande kablar: | LAN (RJ-45) |
| Inkluderar AC-adapter: | Ja |
| Ursprungsland: | Duitsland |
| Antal Ethernet LAN (RJ-45)-portar: | 4 |
| Certifiering: | EN 60950-1, EN 55022, EN 55024 |
| Anslutning för nätadapter: | Ja |
| SIM-kortplats: | Ja |
| Minneskortplats(er): | Nee |
| Antal RJ-11-portar: | 2 |
| WLAN-dataöverföringshastighet (max): | - Mbit/s |
| Gränssnittstyp Ethernet LAN: | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN, dataöverföringshastigheter: | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kabelteknik: | 10/100/1000Base-T(X) |
| Nätverksstandard: | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u |
| Säkerhetsalgoritmer som stöds: | 3DES, AES |
| Antenner kvantitet: | 2 |
| Antennförstärkningsnivå (max): | 2 dBi |
| 3G: | Ja |
| 4G: | Ja |
| Nätverksprotokoll som stöds: | DNS, HTTP, HTTPS, ICMP, NTP/SNTP, NetBIOS, PPPoE (server), RADIUS, RADSEC (secure RADIUS), RTP, SNMPv1, v2c, v3, TFTP, TACACS+ |
| Webbaserad hantering: | Ja |
| Återställningsknapp: | Ja |
| MAC-adressfiltrering: | Ja |
| Filtrering: | Ja |
| Ethernet WAN: | Ja |
| Brandvägg: | Ja |
| IP-adressfilter: | Ja |
| DoS-attackförebyggande: | Ja |
| Spännande: | 12 V |
| Snabbinstallationsguide: | Ja |
| DHCP-server: | Ja |
| Antennanslutning: | SMA |
| Quality of Service (QoS): | Ja |
| Åtkomstkontrolllista (ACL): | Ja |
| DHCP-klient: | Ja |
| Nätverksadressöversättning (NAT): | Ja |
| DMZ-stöd: | Ja |
| Gästtillgång: | Ja |
| DSL WAN: | Ja |
| URL-filtrering: | Ja |
| VPN-tunnlar kvantitet: | 5 |
| AC-ingångsspänning: | 230 V |
| Drifttemperatur (TT): | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfuktighet i drift (VV): | 0 - 95 procent |
| Typ produkt: | Router om neer te zetten |
| Harmoniserad systemkod (HS): | 85176990 |
| VPN-egenskaper: | IPSec, PPTP (MPPE), L2TPv2 |
| Antenndesign: | Extern |
| Dynamisk DNS (DDNS): | Ja |
| NAT-funktionalitet: | NAT-T |
| Routingprotokoll: | BGP4, OSPF, RIP-2, VRRP |
| VDSL: | Ja |
| Systemhändelselogg: | Ja |
| Autentiseringsmetod: | PAP, CHAP, MS-CHAP, MS-CHAPv2 |
| ISDN-anslutning: | Ja |
| ADSL: | Ja |
| ADSL2+: | Ja |
| Webbaserad installationsguide: | Ja |
| ADSL2: | Ja |
| VDSL2: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus ZenPad 7.0 M700KL ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Tablett Asus Manualer
7 Juli 2025
31 December 2025
19 September 2024
3 September 2024
2 September 2024
1 September 2024
1 September 2024
29 Augusti 2024
29 Augusti 2024
29 Augusti 2024
Tablett Manualer
Nyaste Tablett Manualer
27 Mars 2026
27 Mars 2026
17 Mars 2026
16 Mars 2026
14 Mars 2026
12 Mars 2026
6 Mars 2026
24 Februari 2026
23 Februari 2026
22 Februari 2026