Asus ZenScreen MB16AWP Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus ZenScreen MB16AWP (42 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 13 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Asus ZenScreen MB16AWP eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/42

MB16AWP
Draadloze draagbare
monitor
Gebruikershandleiding
SECS
2
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | ZenScreen MB16AWP |
| Höjd: | 291 mm |
| Förpackningens bredd: | 446 mm |
| Batterikapacitet: | 7800 mAh |
| Skärm diagonal: | 15.6 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Wi-Fi: | Ja |
| Skärmform: | Platt |
| Antal färger: | 16,7 miljoner färger |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| HDCP: | Ja |
| HDMI: | Nej |
| Grafikupplösningar som stöds: | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Bildförhållande: | 16:9 |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 100000000:1 |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | C |
| Vikt (med stativ): | 1090 g |
| AMD FreeSync: | Nej |
| NVIDIA G-SYNC: | Nej |
| Typ av bakgrundsbelysning: | LED |
| Fjärrstyrd: | Ja |
| Inbyggd USB-hubb: | Nej |
| AirPlay: | Ja |
| Lutningsvinkel: | 15 - 75 ° |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Full HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Bredd (med stativ): | 357.9 mm |
| Djup (med stativ): | 11.5 mm |
| Höjd (med stativ): | 224.78 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| VESA-fäste: | Nej |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Låddjup: | 139 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 2300 g |
| Uteffekt (RMS): | 2 W |
| Paneltyp: | IPS |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 8 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | - kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 7.6 W |
| Kabel inkluderad: | AC, USB Type-C |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömförbrukning i vänteläge: | - W |
| Kontrastförhållande (medel): | 1200:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 60 hz |
| Harmonized System (HS)-kod: | 85285210 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Ingående ström: | 3 A |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.3 W |
| Svarstid (medel): | 5 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 250 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 53 - 77 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 48 - 61 hz |
| Antal talare: | 2 |
| Bildpunktavstånd: | 0.179 x 0.179 mm |
| Bildstorlek horisontalt: | 344.16 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 193.59 mm |
| Höjdjustering: | Nej |
| sRGB-täckning (typisk): | 100 % |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Mini-HDMI-portar kvantitet: | 1 |
| Antal USB typ C-portar nedströms: | 1 |
| Anti-glare skärm: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus ZenScreen MB16AWP ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025