Asus ZenScreen OLED MQ16AH Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus ZenScreen OLED MQ16AH (28 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 19 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Asus ZenScreen OLED MQ16AH eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/28

MQ16AH
ASUS ZenScreenTM OLED
Gebruikshandleiding
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | ZenScreen OLED MQ16AH |
| Höjd: | 125 mm |
| Förpackningens bredd: | 552 mm |
| Skärm diagonal: | 15.6 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Skärmform: | Platt |
| Antal färger: | 1,073 miljarder färger |
| Inbyggda högtalare: | Nej |
| HDCP: | Ja |
| HDR-stöd: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 100000000:1 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | B |
| AMD FreeSync: | Nej |
| NVIDIA G-SYNC: | Nej |
| Spelläge: | Ja |
| Inbyggd USB-hubb: | Nej |
| HDCP-version: | 1.4 |
| Färgomfång: | 100 % |
| Produktens färg: | Grå |
| HD-typ: | Full HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Bredd (utan stativ): | 358.7 mm |
| Höjd (utan stativ): | 226.15 mm |
| Vikt (utan stativ): | 650 g |
| Skärmtyp: | OLED |
| VESA-fäste: | Nej |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Låddjup: | 394 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 3650 g |
| Djup (utan stativ): | 8.95 mm |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | - kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | - kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 15 W |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.5 W |
| Kontrastförhållande (medel): | 100000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 60 hz |
| HDR-teknik (High Dynamic Range): | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.3 W |
| Positionering på marknaden: | Smart |
| Svarstid (medel): | 1 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 360 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 60 - 60 hz |
| Benämning av dynamiskt kontrastförhållande: | ASUS Smart Contrast Ratio (ASCR) |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 0.5 W |
| Bildpunktavstånd: | 0.179 x 0.179 mm |
| Bildstorlek horisontalt: | 344.21 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 193.62 mm |
| Höjdjustering: | Nej |
| Ljusstyrka (max): | 400 cd/m² |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Mini-HDMI-portar kvantitet: | 1 |
| Antal portar uppströms: | 2 |
| Typ av USB-port uppströms: | USB Type-C |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus ZenScreen OLED MQ16AH ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025