Asus ROG Swift PG42UQ Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus ROG Swift PG42UQ (36 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 21 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Asus ROG Swift PG42UQ eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/36

ROG
SWIFT OLED
PG42UQ
GEBRUIKERSHANDLEIDING
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | ROG Swift PG42UQ |
| Höjd: | 870 mm |
| Förpackningens bredd: | 1070 mm |
| Skärm diagonal: | 41.5 " |
| Upplösning: | 3840 x 2160 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Skärmform: | Platt |
| Antal färger: | 1,073 miljarder färger |
| Antal HDMI-portar: | 4 |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| HDCP: | Ja |
| HDR-stöd: | Ja |
| Ljudutgång: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| HDMI-version: | 2.0/2.1 |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 1500000:1 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | G |
| Vikt (med stativ): | 14770 g |
| NVIDIA G-SYNC: | Ja |
| Spelläge: | Ja |
| Bashögtalare: | Ja |
| Inbyggd USB-hubb: | Ja |
| DisplayPort-version: | 1.4 |
| HDCP-version: | 2.3 |
| Lutningsvinkel: | -5 - 5 ° |
| Smarta funktioner: | Spel |
| Färgomfång: | 98 % |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | 4K Ultra HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Antal displayportar: | 1 |
| USB-hubbversion: | 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) |
| Bredd (utan stativ): | 932 mm |
| Höjd (utan stativ): | 551 mm |
| Vikt (utan stativ): | 13600 g |
| Bredd (med stativ): | 932 mm |
| Djup (med stativ): | 255 mm |
| Höjd (med stativ): | 611 mm |
| Skärmtyp: | OLED |
| VESA-fäste: | Ja |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Låddjup: | 188 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 22000 g |
| Uteffekt (RMS): | 20 W |
| Djup (utan stativ): | 37.4 mm |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | - kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | - kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 300 W |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Kabel inkluderad: | AC, DisplayPort, HDMI |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Strömförbrukning i vänteläge: | - W |
| Kontrastförhållande (medel): | 135000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 138 hz |
| HDR-teknik (High Dynamic Range): | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.3 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Svarstid (medel): | 0.1 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 450 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 300 x 300 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 30 - 311 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 48 - 138 hz |
| Antal talare: | 2 |
| Benämning av dynamiskt kontrastförhållande: | ASUS Smart Contrast Ratio (ASCR) |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 0.3 W |
| Antal USB typ A-portar nedströms: | 4 |
| Bildpunktavstånd: | 0.2395 x 0.2395 mm |
| Bildstorlek horisontalt: | 919.68 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 517.32 mm |
| Höjdjustering: | Nej |
| sRGB-täckning (typisk): | 133 % |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Antal portar uppströms: | 1 |
| Skärmytskikt: | Mätt |
| Typ av NVIDIA G-SYNC: | G-SYNC Compatible |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus ROG Swift PG42UQ ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025