Audac SP20 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Audac SP20 (4 sidor) i kategorin högtalare. Guiden har ansetts hjälpsam av 14 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Audac SP20 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/4

PROFESSIONAL AUDIO EQUIPMENT
Sound Projector SP20
Installation Guide
Sound Projector
SP20
AUDAC
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Audac |
| Kategori: | högtalare |
| Modell: | SP20 |
| Färg på produkten: | Black, Grey |
| Förpackningens bredd: | 260.1 mm |
| Djuppackning: | 833.88 mm |
| Förpackningshöjd: | 545.08 mm |
| Nuvarande: | 3 A |
| På / Av knapp: | Ja |
| Justerbar i höjdled: | Ja |
| Skärm diagonal: | 32 " |
| Upplösning: | 3840 x 2160 Pixels |
| Pekskärm: | Nee |
| Pixel densitet: | 140 ppi |
| Original bildförhållande: | 16:9 |
| Videolägen som stöds: | 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p |
| Betraktningsvinkel, horisontell: | 178 ° |
| Betraktningsvinkel, vertikal: | 178 ° |
| Medföljande kablar: | AC, DisplayPort, USB, USB Type-C |
| Skärmform: | Flat |
| Typiskt kontrastförhållande: | 1300:1 |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Marknadspositionering: | Bedrijf |
| Frekvensområde horisontellt: | 10 - 137 kHz |
| Frekvensområde vertikalt: | 49 - 86 Hz |
| Antal HDMI-portar: | 1 |
| DVI-port: | Nee |
| Monteringsalternativ för kabellås: | Ja |
| Kabellåsspårtyp: | Kensington |
| Inbyggda högtalare: | Nee |
| Strömförbrukning (i standby): | 0.4 W |
| Strömförbrukning (max): | 230 W |
| Certifiering: | TCO |
| Display, antal färger: | 1.073 biljoen kleuren |
| HDCP: | Ja |
| Strömförbrukning (när avstängd): | 0.3 W |
| Maximal uppdateringshastighet: | 60 Hz |
| HD typ: | 4K Ultra HD |
| Ingångsström: | Ja |
| 3D: | Nee |
| Ljudingångar: | Nee |
| Ljudutgång: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| HDMI-version: | 2.0 |
| Displayteknik: | LCD |
| Respons tid: | 8 ms |
| Pixelpitch: | 0.182 x 0.182 mm |
| Grafikupplösningar som stöds: | 640 x 480 (VGA),720 x 400,800 x 600 (SVGA),1024 x 768 (XGA),1152 x 864 (XGA+),1280 x 1024 (SXGA),1280 x 800 (WXGA),1600 x 1200 (UXGA),1920 x 1080 (HD 1080),2048 x 1280,2560 x 1440,3840 x 2160 |
| VESA montering: | Ja |
| Panelmonteringsgränssnitt: | 100 x 100 mm |
| Rambredd (nederst): | 14.7 mm |
| Rambredd (sida): | 7.6 mm |
| Rambredd (överst): | 7.6 mm |
| Hållbarhetscertifikat: | REACH, EPEAT Gold, ENERGY STAR |
| Ljusstyrka (typiskt): | 400 cd/m² |
| Bildförhållande: | 16:9 |
| Integrerad TV-tuner: | Nee |
| Inbyggd kamera: | Nee |
| Djup (utan bas): | 44.5 mm |
| Höjd (utan bas): | 414.5 mm |
| Bredd (utan bas): | 712.5 mm |
| Vikt (utan bas): | 5800 g |
| Antal DisplayPorts: | 1 |
| Energiförbrukning (HDR) per 1000 timmar: | 33 kWu |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1000 timmar: | 40 kWu |
| Energieffektivitetsklass (HDR): | G |
| Enhetsbredd (med stativ): | 712.5 mm |
| Djupenhet (med stativ): | 220 mm |
| Enhetshöjd (med stativ): | 618.1 mm |
| Vikt (med stativ): | 9300 g |
| AMD FreeSync: | Nee |
| NVIDIA G-SYNC: | Nee |
| Antal USB Type-A nedströmsportar: | 4 |
| Version USB-hubb: | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Strömförbrukning (PowerSave): | 34 W |
| Typ av bakgrundsbelysning: | LED |
| Innehåller inte: | BRF, PVC |
| Förvaringstemperatur: | -20 - 60 °C |
| Typ av panel: | IPS |
| Roterbar: | Ja |
| Horisontellt vridbar: | -30 - 30 ° |
| Bildstorlek (diagonal): | 800.1 mm |
| Hörlurarna avstängda: | Nee |
| Förvaringsfuktighet: | 10 - 90 procent |
| Inbyggd USB-hubb: | Ja |
| Bildstorlek (horisontell): | 697.3 mm |
| Bildstorlek (vertikal): | 392.2 mm |
| Stativ ingår: | Ja |
| Höjd, drift: | 0 - 5000 m |
| Höjd vid förvaring: | 5000 - 12192 m |
| Flimmerfri teknik: | Ja |
| Skriv USB-uppströmsport: | USB Type-B |
| Antal uppströmsportar: | 1 |
| DisplayPort-version: | 1.4 |
| Gångjärn: | Ja |
| Pivothörn: | -90 - 90 ° |
| USB Type-C DisplayPort alternativt läge: | Ja |
| Antal USB Type-C nedströmsportar: | 1 |
| Svarstid (snabb): | 5 ms |
| AC-ingångsspänning: | 100 - 240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 - 60 Hz |
| Strömförbrukning (typiskt): | 39.8 W |
| Drifttemperatur (TT): | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfuktighet i drift (VV): | 20 - 80 procent |
| Tiltvinkelområde: | -5 - 21 ° |
| Energieffektivitetsskala: | A tot G |
| Harmoniserad systemkod (HS): | 85285210 |
| Dell E-värde-kod: | u3219q |
| lutningsjusteringar: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Audac SP20 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
högtalare Audac Manualer
6 Oktober 2025
31 Juli 2025
30 Juli 2025
29 Juni 2025
29 Mars 2025
29 Mars 2025
1 Mars 2025
18 December 2024
18 December 2024
6 Oktober 2024
högtalare Manualer
Nyaste högtalare Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026