Bosch Serie 8 DDA097G59 Bruksanvisning
Bosch ventilationskåpa Serie 8 DDA097G59
Läs gratis den bruksanvisning för Bosch Serie 8 DDA097G59 (12 sidor) i kategorin ventilationskåpa. Guiden har ansetts hjälpsam av 16 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Bosch Serie 8 DDA097G59 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/12
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Bosch |
| Kategori: | ventilationskåpa |
| Modell: | Serie 8 DDA097G59 |
| Vikt: | 43000 g |
| Bredd: | 880 mm |
| Djup: | 352 mm |
| Höjd: | - mm |
| Årlig energiförbrukning: | 110.1 kWh |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Motoreffekt: | 275 W |
| Belysningsstyrka: | 200 lx |
| Antal motorer: | 1 |
| Ljudnivå (låg hastighet): | 47 dB |
| Antal lampor: | 1 lampor |
| Höjd (min): | 652 mm |
| Antal hastigheter: | 4 |
| Certifiering: | CE, VDE |
| Modell: | Inbyggd |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Fettfilter typ: | Gjuten aluminium |
| Höjd (max.): | 1052 mm |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Material, hölje: | Rostfritt stål |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Ström: | 10 A |
| Ljudnivå Lc IEC: | 61 dB |
| Installationsfack, bredd: | 812 mm |
| Installationsfack, djup: | 113 mm |
| Installationsfack, höjd: | 652 mm |
| Lampor: | 10 W |
| Ansluten effekt: | 285 W |
| Typ av fläkt: | Frånluft/recirkulerande |
| Maximal flödeskapacitet: | 710 m³/h |
| Intensiv hastighet: | Ja |
| Maximal återcirkulerande ström: | 680 m³/h |
| Energiklass, flödesdynamik: | C |
| Energiklass, belysning: | A |
| Energiklass, fettfiltrering: | D |
| Bullernivå (intensiv hastighet): | 70 dB |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Bosch Serie 8 DDA097G59 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
ventilationskåpa Bosch Manualer
23 Mars 2026
23 Mars 2026
8 Mars 2026
8 Mars 2026
8 Mars 2026
8 Mars 2026
8 Mars 2026
8 Mars 2026
18 Februari 2026
7 Februari 2026
ventilationskåpa Manualer
Nyaste ventilationskåpa Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
