Bosch Serie | 8 DFS067J50 Bruksanvisning
Bosch ventilationskåpa Serie | 8 DFS067J50
Läs gratis den bruksanvisning för Bosch Serie | 8 DFS067J50 (20 sidor) i kategorin ventilationskåpa. Guiden har ansetts hjälpsam av 11 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Bosch Serie | 8 DFS067J50 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/20
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Bosch |
| Kategori: | ventilationskåpa |
| Modell: | Serie | 8 DFS067J50 |
| Vikt: | 12000 g |
| Bredd: | 598 mm |
| Djup: | 290 mm |
| Höjd: | 426 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 34.1 kWh |
| Sladdlängd: | 1.75 m |
| Motoreffekt: | - W |
| Belysningsstyrka: | 683 lx |
| Antal motorer: | 1 |
| Ljudnivå (låg hastighet): | 52 dB |
| Antal lampor: | 2 lampor |
| Tvättbart filter: | Ja |
| Antal hastigheter: | 5 |
| Certifiering: | CE, VDE |
| Modell: | Halvinbyggd (utdragbar) |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Fettfilter typ: | Rostfritt stål |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Ström: | 10 A |
| Ljudnivå Lc IEC: | 54 dB |
| Installationsfack, bredd: | 524 mm |
| Installationsfack, djup: | 290 mm |
| Installationsfack, höjd: | 385 mm |
| Ansluten effekt: | 146 W |
| Typ av fläkt: | Frånluft/recirkulerande |
| Maximal flödeskapacitet: | 400 m³/h |
| Intensiv hastighet: | Ja |
| Evakueringsanslutning diameter: | 150 mm |
| Diskmaskin filter: | Ja |
| Maximal återcirkulerande ström: | 290 m³/h |
| Energiklass, flödesdynamik: | A |
| Energiklass, belysning: | A |
| Energiklass, fettfiltrering: | B |
| Exhaust plats: | Övre |
| Ljudnivå (boostläge): | 66 dB |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Bosch Serie | 8 DFS067J50 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
ventilationskåpa Bosch Manualer
23 Mars 2026
23 Mars 2026
8 Mars 2026
8 Mars 2026
8 Mars 2026
8 Mars 2026
8 Mars 2026
8 Mars 2026
18 Februari 2026
7 Februari 2026
ventilationskåpa Manualer
Nyaste ventilationskåpa Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
